Національний екологічний центр надіслав листа до НАЕК «Енергоатом» по питаннях, що стосуються подовження терміну експлуатації ядерних енергоблоків на українських АЕС у понад проектний термін. Були поставлені наступні питання:

Чи готувала компанія документ «Оцінки впливу на навколишнє середовище» (ОВНС) подовження терміну експлуатації ядерних енергоблоків, як це прийнято в країнах з розвиненою ядерною енергетикою, таких як США, Японія, Канада, тощо.
Скільки коштуватиме населенню України, а особливо працівникам АЕС, виконання робіт по продовженню експлуатації старих ядерних енергоблоків з точки зору доз опромінення отриманого персоналом атомних електростанцій?

НАЕК «Енергоатом» відповіла на поставлені питання наступним чином:

ОВНС і інші документи, в яких могла участь громадськість, не готувались. Готувався лише Звіт з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ), що подають до регулюючого органу для отримання ліцензії. Проте ці документи досі не погоджені.
Дози отримані робітниками будуть в межах норми.

Також в відповіді повідомляється, що подовження терміну експлуатації для українських атомних енергоблоків коштує 640$ за кВт встановленої потужності, тобто 1-й енергоблок Рівненської АЕС буде коштувати приблизно 300 млн. доларів, що майже в 5 раз перевищує світові дані!

Якщо взяти до уваги, що у минулому році всі ядерні блоки НАЕК «Енергоатом» заробили 16 млн. дол. США, й 1-й блок Рівненької АЕС, який виробляє лише 3% всієї електроенергії в НАЕК «Енергоатом», то прибутки даного блоку складають приблизно 0,48 млн. доларів в рік.

За 15 років, на які мають продовжити блок, він заробить десь 7 млн. дол.

Тобто НАЕК «Енергоатом» планує витрати 300 млн. доларів США, а заробити лише 7 млн.!

Це приклад якнайкраще доводить абсурдність подовження роботи старих ядерних енергоблоків у терміни, що передбачені проектом.

Лист НЕЦУ до НАЕК «Енергоатом» по питаннях подовження роботи ядерних енергоблоків у понадпроектний термін
Лист НЕЦУ до НАЕК «Енергоатом» по питаннях подовження роботи ядерних енергоблоків у понадпроектний термін

Відповідь НАЕК «Енергоатом» на лист НЕЦУ по питаннях подовження роботи ядерних енергоблоків у понадпроектний термін
Відповідь НАЕК «Енергоатом» на лист НЕЦУ по питаннях подовження роботи ядерних енергоблоків у понадпроектний термін