Як повідомляє Голова Комісії Держкомзему України з проведення реорганізації П.М. Кадомський у своєму листі до Національного екологічного центру України, в Україні виявлена широка практика порушення земельного законодавства підприємствами лісової галузі.

«Територіальними органами Держкомзему повідомлено про випадки створення штучних лісових насаджень на земельних ділянках, право користування якими не оформлено у встановленому законодавcтвом порядку» – йдеться у листі. Такі порушення станом на 15.03.2011 виявлені у АР Крим а також у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Тернопільській, Херсонській і Хмельницькій областях.

Головним управлінням Держкомзему у вказаних областях доручено вжити вичерпних заходів реагування по виявленим фактам. «Реакція Держкомзему гіпотетично має бути така: радити органам влади чи прокуратурі скасувати права лісників на неоформлені ділянки і виставити вимогу пройти процедуру заново по правилам. – розказує активіст громадської кампанії «Збережемо українські степи!» Івко Сергій. – В такому разі, якщо ботаніки виявлять під час обстеження, що, наприклад, ділянка, яку хочуть заліснити є степом і там є рідкісні рослини, то таку ділянку ніхто не відведе лісівникам».

Нагадаємо, що протягом 2009-2010 років громадські організації виявили в степовій зоні України велику кількість випадків сворення штучних лісових насаджень на степових ділянках, що стало причиною знищення великої кількості рідкісних видів рослин і тварин, поширених на останніх клаптиках степів. З цього приводу Секретаріатом міжнародної конвенції «Про дикі види флори та фауни і середовище снування у Європі» розглядається скарга групи громадських організацій. Також відведення степових ділянок під заліснення заборонене дорученнями Кабінету Мінстрів України.

Для контактів:

Івко Сергій
ДГЕО «Спілка Друзів Природи»
machaon777 at gmail.com

Василюк Олексій
Національний екологічний центр України
vasyliuk at gmail.com

Громадська кампанія «Збережемо українські степи!»
www.pryroda.in.ua/step