19 лютого 2009 року в прес-центрі «Український час», що в столичному «Українському домі», пройшла прес-конференція на тему «Стан реалізації проекту зі створення та будівництва Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері та дитини – «Дитячої лікарні майбутнього»: успіхи та проблеми. Головна новина прес-конференції, що зацікавила столичних екологів і у т.ч. київських активістів НЕЦУ – заява про те, що депутати Київради виділили нову земельну ділянку під спорудження лікарні. «На попередній ділянці росли реліктові дерева і вирубувати їх заради лікарні фонд «Україна 3000», що опікується благодійним проектом, відмовився». – говорять представники проекту.

Вже понад 3 місяці триває конфлікт, в якому природоохоронні організації Києва засуджують надання ділянки для будівництва лікарні за рахунок земель національного природного парку «Голосіївський». 30 жовтня Віктор Ющенко підписав Указ Президента України N 976/2008 про виведення зі складу Національного природного парку «Голосїівський» ділянки площею 11 гектарів для будівництва Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини. Цей документ став першим в Україні Указом Президента про виведення земель зі складу національних парків спеціально під забудову. Більш детально про це можна прочитати в спеціальному матеріалі http://pryroda.in.ua/blog/golosiyivskiy-grishok-yushhenka/ .

Надання нової ділянки під будівництво Всеукраїнського центру матері й дитини безумовно є позитивною новиною. Однак, не зважаючи на прийняте Київрадою рішення про надання нової земельної ділянки для будівництва Центру, Указ Президента України про надання попередньої лишається нескасованим. Таким чином, під будівництво лікарні наразі надано дві ділянки.

НЕЦУ активно продовжуватиме клопотати про скасування Указу Президента України N976/2008, який на нашу думку є таким, що не відповідає державним пріоритетам та концепції заповідної справи.