22120497554_f49d766f72_o

Закон про встановлення лічильників тепла та води в кожному домі може з’явитися вже цього року – а отже, громадяни скоро зможуть контролювати та зменшувати свої комунальні платіжки.

У Верховній Раді нарешті зареєстровано законопроект №4901 про повний комерційний облік споживання тепла та води. Свій підпис під законопроектом поставили 32 народних депутати з більшості політичних сил.

За інформацією Мінрегіонбуду лише 51% будівель з централізованим опаленням оснащені тепловими лічильниками. Українці без лічильників досі продовжують сплачувати за комунальні послуги суми, нав’язані монополістами.

Встановлення лічильників та використання терморегуляторів допоможе українцям заощаджувати до половини коштів за опалення.

“Розмови про тарифи – безґрунтовні, поки все споживання енергії не обліковується, – зазначає експерт НЕЦУ в Реанімаційному пакеті реформ Андрій Желєзний. – При високих тарифах потрібно зменшувати платіжки, заощаджуючи енергію, а не годувати з власної кишені монополістів. Нарешті політики та урядовці замість популізму починають рішучі дії в напрямку реформування енергетики”.

Тепер законопроект про обов’язковість комерційного обліку споживання тепла та води очікує якомога швидкого схвалення комітетом Верховної Ради з питань житлово-комунального господарства, а далі – голосування у залі парламенту.

Нагадаємо, ЄС та МВФ наполягають на прийнятті такого закону вже понад два роки. Він є обов’язковою умовою в рамках виконання Україною зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством.

Контакти для додаткової інформації:

Тел. +38 096 916 07 19

press AT necu.org.ua