23 природоохоронні організації України виступили категорично проти спорудження лінії електропередач (ЛЕП) Новоодеська – Арциз на території водно-болотних угідь Нижньодністровського національного природного парку.

Вони вважають неприпустимим проходження високовольтної лінії запропонованим проектантами НЕК «Укренерго» маршрутом через заповідні території міжнародного значення.

«Згідно Закону України «Про природно-заповідний фонд», на території нацпарку забороняється будь-яка діяльність, яка може призвести до погіршення стану довкілля та зниження рекреаційної цінності парку, – коментує Юрій Урбанський, координатор Національного екологічного центру України (НЕЦУ), – Будівництво ЛЕП остаточно порушить водообмін у плавнях, який і без цього суттєво пошкоджений проходженням тут автотраси Одеса-Рені. Це зіпсує значно більшу територію, ніж буде безпосередньо відчужено для будівництва».

«Угіддя дельти Дністра вже багато років потерпають від господарської діяльності у дельті та в басейні ріки і потребують нашого захисту, – переконаний Ігор Сіренко, голова НЕЦУ, – Руйнація плавнів та заплавних лук знищить унікальні нерестовища риб та осередки існування рідкісних ссавців – норки європейської, горностая, що занесені до Червоної Книги України».

Через лінійні зміни в ландшафті, пов’язані з будівництвом ЛЕП, рідкісні види втрачатимуть спроможність повноцінно розмножуватись.

“Не можна дозволити, щоб ЛЕП з’явилася на головному міграційному шляху унікальних хижих птахів, таких як орли і соколи. Вони щороку принаймні двічі мігрують з країн Північної Європи до дельти Дунаю і далі до Південної Європи та Африки, – говорить Ігор Горбань, голова Української орнітофауністичної комісії, – Птахи будуть зтикатися з лініями і гинути, заплутавшись у дротах!”

Саме щоб захистити такі вразливі популяції та зберегти інші природні цінності було створено Нижньодністровський національний природний парк.

Природоохоронці закликають НЕК «Укренерго» розробити альтернативні шляхи прокладання ЛЕП 330 кВ Новоодеська-Арциз, аби уникнути протирічь між енергетичним забезпеченням регіону та збереженням його екологічного потенціалу, дотриманням національного і міжнародного природоохоронного законодавства.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Юрій Урбанський
Email: urbik@necu.org.ua
Тел. (44) 238 62 60
Національний екологічний центр України www.necu.org.ua

Фото: Іван Русєв