72_s

Власники приватного підприємства відкрито рекламують прогулянки на авто і квадрациклах по заповідній Кінбурнській косі та також пропонують відпочиваючим юшку із червонокнижного осетра. Про це стало відомо з інтернет-сайту бази відпочинку «Крутая осыпь». Екологічні організації дізналися про те, що ПП Зминко О.В. надає низку платних рекреаційних послуг, кожна з яких ставить відвідувачів за межу закону.

«Маршрут № 4 – экскурсии на квадроциклах. К примеру, можно домчать к самому пику Косы, а потом — к заповеднику, где растут реликтовые дубы…» (http://www.kinburn.com.ua/data/237/)

Маршрут № 3 – автомобильная экскурсия в район расположения Кинбурнской крепости. та http://kinburn-more.ru/content/234/ «Маршрут № 1 – экологическая автомобильная экскурсия по Кинбурнской косе. Эта экскурсия покажет самые разные ландшафты Кинбурнской Косы. Отъехав от базы, наш автомобиль доставит вас к Ковалёвской саге. Здесь расположена ольховая роща, которая является остатком древних лесов. Ив. После мы поедем к Ягорлыцкому заливу. По дороге вы увидите песчаные степи и сосновые леса. По желанию можно будет сделать остановки и там. Но в чём мы уверены на 100%, так это в том, что на заливе вы непременно захотите отведать настоящей казацкой ухи». (http://www.kinburn.com.ua/data/236/)

«А если захотите, то впечатления от этой экскурсии будут значительно, скажем так, усилены. Чем? А чем-то очень хорошим. Ухой. Той самой, казацкой – из настоящего осетра». (http://www.kinburn.com.ua/data/236/)

«Наші консультації з працівниками Національного природного парку «Білобережжя Святослава» підтвердили, що заявлені на сайті послуги дійсно надаються і відчутно шкодять заповідним територіям. Кожна з таких послуг автоматично робить відпочиваючих порушниками адміністративного і кримінального кодексу», – розказує заступник голови НЕЦУ Василюк Олексій.

Зазначені рекреаційні послуги не узгоджені з адміністраціями НПП «Білобережжя Святослава», не мають і не можуть мати відповідних дозволів. Діяльність, що проводиться ПП Зминко О.В. та іншими надавачами послуг є прямим порушенням природоохоронного законодавства, а саме заповідного режиму зазначених установ природно-заповідного фонду.

Квадроцикли розлякують тварин, пошкоджують грунтовий та рослинний покрив, що є грубим порушенням вимог законодавства України «Про природно-заповідний фонд України», «Про рослинний світ» тощо. Відповідальність за зазначені порушення передбачена статтею 252 Кримінального кодексу України.

«Також на інтернет-сайті ПП Зминко О.В. «Крутая осыпь», серед рекреаційних послуг наявне харчування юшкою з осетрів. Всі види осетрових занесені до Червоної книги України. Можливо це ще не повний перелік порушень, які здійснює приватний підприємець», – додає Олексій Василюк.

Громадські екологічні організації направили звернення до Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ та Міністерства екології та природних ресурсів України. У своїх зверненнях екологи просять притягнути порушників до кримінальної відповідальності та припинити діяльність незаконного підприємства.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Василюк Олексій,
Заступник голови Національного екологічного центру України,
097 1000 473
vasyliuk at gmail.com