18 червня в Орхуському центрі, вулиця Митрополита Василя Липківського, 35, Міністерство екології та природних ресурсів відбувся круглий стіл щодо будівництва запланованого туристично-рекреаційного мега комплексу на Свидовецькому гірському масиві Карпат (Закарпатська область).

У круглому столі взяли участь Народний депутат Остап Єднак, прредстаники Мінприроди, Закарпатської обласної адміністрації, громадськості, закордонних громадських організацій, мешканці з навколишніх поселень, довкола місця розташування  майбутнього комплексу.

У заході також взяв участь представник НЕЦУ Георгій Веремійчик.

Голова  швейцарської громадської організації Bruno Manser Fonds Бруно Мансер разом із Ініціативною групою «Free Svydovets», представили громадськості 50-сторінковий аналітичний звіт «Справа «Свидовець». У звіті представлені аргументи, що ТОВ «Скорзонера», підприємство контрольоване олігархом Ігорем Коломойським, є основною силою, яка стоїть за планами реалізації проекту щодо руйнування й приватизації одного із найкрасивіших природних ландшафтів України.

Слід зазначити, що автори проекту пропонують розмістити мега  туристичний комплекс у місці витоку річки Чорна Тиса, де формується її водозбір, а також  річок Кісва, Шопурка, де ростуть прадавні ліси на межі субальпійських луків. 50% гірських озер розташовано саме на цих землях. Територія, яку Закарпатська облдержадміністрація хоче віддати під туристичний комплекс є оселищем багатьох червонокнижних рослин, тварин, комах. Близько 28000 людей буде перебувати на цьому майданчику. Щодення потреби у воді буде близько 270000 л.

Учасники круглого столу, за винятком представників Закарпатської обласної адміністрації, одностайно висловились проти запропонованого проекту, який завдасть нищівної шкоди гірському комплексу Свідовець. 

НЕЦУ надало свої застереження до проекту листом від 06.04.2018 №125-1/023. У своєму виступі Георгій Веремійчик звернув увагу учасників заходу на маніпулятивну назву проекту (вказана в реєстрі), спрямовану на приховання суті проекту, а саме: «Закарпатська  обласна державна адміністрація, 88000, пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл.», а також на те, що цінність таких місць як Свидовецький гірський масив Карпат з часом зростатиме, у разі вони будуть збережені у природному стані. Георгій Веремійчик закликав учасників об’єднати зусилля задля збереження  Свідовця для майбутніх поколінь, як зберегли ліси секвої у Каліфорнії, США .