eib

Київ, 19 листопада 2008 – Суд позбавив Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) права фінансувати проекти за межами ЄС, зокрема в Україні. Про це заявляє постанова Європейського суду, яка анулює мандат ЄІБ на зовнішнє інвестування.

Ця історична постанова стосується діяльності Банка у країнах-кандидатах на вступ до ЄС, у країнах-сусідах, у тому числі в Україні, а також в Азії та Латинській Америці. Суд зобов’язав Банк та його захисників – Європейську комісію та Раду Європи – у співпраці з Європейським парламентом протягом року переробити Мандат на зовнішнє інвестування ЄІБ.

«Постає питання, на яких умовах і засадах ЄІБ буде співпрацювати з Україною через рік, коли буде узгоджено умови кредитування поза межами ЄС – зазначає Олена Міскун, координатор Національного екологічного центру України, – Рішення Суду є справедливим, адже ЄІБ нажив собі сумної слави банка розвитку, який таким насправді не є, бо порушує основні екологічні та соціальні вимоги ЄС та не рахується з думкою громадськості».

«Рішення Європейського суду є революційним, адже нарешті демократично обраний Європейський парламент підтвердив своє право впливати на кредитну політику Європейського інвестиційного банку, – стверджує Десіслава Стоянова, координатор громадської організації Counter Balance, що проводить кампанію з реформування ЄІБ, – Керівний орган держави втрутився у роботу установи, яка є фактично неконтрольованою, хоча залишається економічним серцем ЄС. Таке рішення суду припинить сумну традицію ЄІБ уникати будь-яких демократичних зобов’язань».

Якщо протягом року сторони не зможуть дійти згоди, Європейський інвестиційний банк втратить гарантії Спільноти у розмірі 27,8 мільярдів євро на 2007-2013 роки.

За додатковою інформацією, звертайтеся:

Олена Міскун
miskun at bankwatch.org
80503521057
www.bankwatch.org
www.necu.org.ua

Довідка: Європейський інвестиційний банк вийшов на ринок України зовсім недавно, у 2006 році він спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку дав кредит на реконструкцію дороги Київ-Чоп. Протягом останніх п’яти років ЄІБ видав кредитів на 200 мільярдів євро по всьому світу! Пріоритетним областями фінансування для нього є регіональний розвиток, енергетика, промисловість та інфраструктурні проекти, що є надзвичайно актуальним питанням для України напередодні Євро-2012.