zhukiv

Природоохоронні організації припускають, що вилучені у забудовників ділянки Жукового острова не будуть повернуті назад у заказник, а просто отримають нового власника.

Останніми днями в пресі з’являється все більше повідомлень [1] про те, що за позовами Генеральної Прокуратури України у Голосіївському районі м.Києва до державної власності повернуті незаконно надані в 2007 р. земельні ділянки. Перш за все, йдеться про землі ландшафтного заказника «Острів Жуків» та інші цінні зелені зони Голосіївського району м.Києва.

«Тепер ми читаємо, що землі заказника забирають у забудовників. Але ж це більше не землі заказника! – обурюється заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Землю зі складу заказника вилучили одним рішенням, а під забудову надавали вже іншими. Забираючи ділянки у забудовників тепер, ніхто їх насправді не повертає у заказник. Вони залишаються ділянками для забудови, тільки не ясно поки для чиєї».

Природоохоронці переконані, що бути спокійними за відібрані у будівельних кооперативів землі Жукового острова можна буде лише, коли їх включать назад до заказника. З проханням забезпечити прийняття відповідного рішення Київської міської ради громадські організації звернулись до Генеральної прокуратури України та особисто до О. Попова.

В 2007 році рішенням Київської міської ради найбільший в Києві ландшафтний заказник «Острів Жуків» був зменшений з 1630 га до 196 га. Всі вилучені з заказника ділянки 1.10.2007 та 18.10.2007 були надані під забудову багатьом житловим кооперативам. Після трирічного судового процесу та розглядів проблеми заказника у Верховній Раді України, Прокуратура потерпіла поразку і суд визнав скорочення заказника законним, автоматично легалізувавши і роздачу заповідних земель під забудову.

[1] http://kiev.pravda.com.ua/news/4da80f81ed36c/

Для контактів:

Василюк Олексій
097 1000 473
vasyliuk AT gmail.com