Національний екологічний центр України (НЕЦУ) розглянув проект Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період до 2020 року та пропонує на розгляд Кабінету Міністрів України відповідні коментарі та пропозиції.

Перш за все, НЕЦУ позитивно оцінює намагання Уряду України за 2014-2016 розбудувати та пріоритезувати державну політику у сфері енергоефективності та енергозбереження. Задля реалізації економічного зростання в Україні ми підтримуємо Уряд в досягненні достатньо амбіційної та одночасно реалістично визначеної цілі зі зменшення енергоємності ВВП до 0,2 кг. н.е. на 1 дол. США 2005. Проте, ми вважаємо, що для досягнення визначених індикаторів економічного зростання та зменшення енергоємності економіки зазначених планів буде недостатньо. Зокрема, серед інших розділів Плану дій, необхідно доопрацювати Розділ 18 “Енергоефективність та енергозбереження” у відповідності до Національного плану дій з енергоефективності до 2020 року.

Окрім того, вважаємо за доцільне закріпити на урядовому рівні важливість сільського розвитку, що включає аграрну та неаграрну економічні діяльності, сприяє покращенню якості життя, забезпечує охорону довкілля, підвищує привабливість сільської місцевості як місця проживання і ведення бізнесу, створюючи таким чином нові можливості для працевлаштування, особливо для молоді та жінок.

Завантажити документ:

Коментарі та пропозиції НЕЦУ до проекту Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року (PDF)