Колектив національного природного парку “Тузловські лимани” опублікував відкритий лист про те, що вони підтримують проведення заходів, які, на їхню думку, сприятимуть розвитку туризму. До таких заходів вони відносять і раллі-рейд «Бесарабія» маршрут якого пройде територіями двох об’єктів природно-заповідного фонду України. Лист про підтримку з боку колективу нацпарку з’явився у місцевій газеті «Райцентр» 28 жовтня 2011 року.

“Так, ми – колектив національного парку, підтримуємо усі хороші ініціативи будь-яких організаторів, у тому числі, й раллі “Бесарабія”, які хочуть прокласти маршрути зеленого туризму в нашому регіоні, залучити інвестиції у наш край, звернути увагу до озера Сасик”, – йдеться у статті “Раллі-рейд “Бесарабія” та вся правда про нього” за підписом “Колектив нацпарку “Тузловські лимани”.

Подібні заяви з боку працівників об’єктів природно-заповідного фонду є прямим порушенням вказівок Міністерства природи.

“Існує доручення Мінприроди, продубльоване Держуправлінням екології в Одеській області, у якому нацпаркам та заповідникам заборонено погоджувати проведення ралі та інших масових заходів на їхніх територіях. У випадку “Тузловських лиманів” бачимо неприкрите порушення законодавства та неповагу працівників до своєї роботи”, – каже Ірина Вихристюк, керівник Татарбунарської районної громадської екологічної організації “Відродження”.

Нагадаємо, на початку вересня 2011 року екологічним активістам стало відомо, що майбутнє змагання з джипінгу “Бесарабія” буде проводитися в самому центрі заповідної зони національного природного парку “Тузловські лимани”. Про свою прихильність до проведення раллі оголосив і директор нацпарку “Тузловські лимани” Ігор Вторенко. З цього приводу в Одесі відбулася прес-конференція за участі науковців та громадських діячів (http://goo.gl/Xok4i).

Раніше, у вересні джипи їздили по Тарханкуту (http://goo.gl/lBAIw), а у липні — Поліським національним парком (http://goo.gl/eccT6).

За додатковою інформацією звертайтеся, будь-ласка, до:

Ірина Вихристюк,
керівник Татарбунарської районної громадської екологічної організації “Відродження”,
067 956 42 26

Марія Фатікова,
голова Молодіжного відділення Національного екологічного центру України,
095 602 86 05