Завершила свою роботу перша Міжнародна медіа школа «Свідомі медіа і Зцілення історичної пам’яті Холодного Яру», що проходила з 15 по 20 серпня на Черкащині. Організаторами виступили Національний екологічний центр України і міжнародна громадська організація Громадяни Землі за Свідомі Медіа (Earth Citizens for Conscious Media – ECCM).
У роботі Школи брали участь студенти, медіа-спеціалісти, науковці та представники громадських організацій з Києва, Одеси, Краматорська, Львова, Полтави, Черкас, Москви (Росія), Більдудалура (Ісландія), Берген (Норвегія), Мілана (Італія), Лагоса (Нігерія). Навчальний і робочий процес були побудовані за унікальною методикою, яка поєднує в собі методи системного мислення, міжсекторальний і міждисциплінарний підхід, аналіз локальних проблем на глобальному рівні, врахування розмаїття видів медіа для трансляції сенсів, міжкультурний діалог, польові практики, поєднання теоретичних знань і їх практичного втілення.
Студенти досліджували медійні, екологічні, історико-культурні, соціальні, економічні, політичні, релігійні, освітні процеси регіону і їх взаємодію в співпраці із запрошеними лекторами та місцевими фахівцями (Валентина Бондаренко, віце-президент МА «Аура», Богдан Легоняк, директор Медведівського краєзнавчого музею, філії державного історико-культурного заповідника «Чигирин», Юрій Ляшко, директор Кам’янського історичного музею, Ірина Завірюхіна, викладач КНУТКТ ім.І.К.Карпенка-Карого, Анатолій Рекун, голова Ресурсного центру АНГО, м.Черкаси, Олег Островський, власник місцевої газети «Козацький край», Олександр Івахнюк, журналіст «Радіо-ЕРА», Ігор Сіренко, співробітник НЕЦУ, Лідія Титаренко, журналіст «Голосу України», Ірина Ігнатенко, співробітник Ресурсного центру АНГО і викладач Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького, Вячеслав Казнадзей, генетик, член товариства фахівців з промислового менеджменту, Анатолій Хоменко, голова сільради с.Мельники, Валентина Холод, директор Мельниківської ЗОШ, ігуменя Святотроїцького монастиря Мотрона, Нона Дмитриченко, лідер будівничих родових помість на хуторі Буда).
Науковці з Бергенського університету Норвегії (Роуша дьоґґ Йонсдьотір та Андрій Мірошниченко) допомагали студентам дізнатися про метод системного мислення і можливість його використання для аналізу зібраного матеріалу і виготовлення медіа продукції. Результати роботи було узагальнено в діаграмі, яку презентували представникам місцевих освітніх організацій.
Маттео Каццулані (італійський журналіст, автор книги «Помаранчева Демократія. Політична Історія України від Незалежності до президентських виборів 2010 року»), та Ірина Бондаренко (прес-секретар НЕЦУ) ділилися своїм досвідом висвітлення локальних проблем на глобальному рівні.
Наталя Лашко і Оксана Калатор, творче об’єднання «МОН», м.Полтава, кобзар Тарас Силенко, Сергій Василюк, лідер гурту «Тінь сонця», Юлія Танигіна, композитор, Дарина Мірошниченко, співорганізатор ECCM, Андрій Піддубняк, відеооператор продемонстрували розмаїття видів медіа та особливості передачі сенсів за допомогою різних засобів.
Учасники школи в безпосередньому контакті з мешканцями сіл Мельники, Медведівка, Чубівка та хутора Буда проводили журналістські дослідження і готували медіа-продукцію. В цьому їм допомагали Юрій Мельник (аспірант ЛНУ ім. Івана Франка), Маттео Каццулані та Дарина Мірошниченко.
Оскільки зцілення історичної пам’яті Холодного Яру – тривалий процес і потребує уваги й усвідомленої роботи, який включає переосмислення доль загиблих, ідей, які вони сповідували, їх значення для місцевості, України і світу загалом, організатори розпочали дистанційний етап і запрошують до подальшої співпраці учасників і всіх тих, хто не зміг приєднатися протягом минулих днів.
Контактна особа: Дарина Мірошниченко +380663525990 dd.miroshnychenko@gmail.com