buchak-news

17 липня у Каневі на Тарасовій горі відбулась експертно-громадська дискусія “ГАЕС на Канівщині – куди йдемо?”, організована Національним екологічним центром України (НЕЦУ) та Національним Шевченківським заповідником.

Мета зустрічі – визначити небезпеки та застереження стосовно планів спорудження Канівської ГАЕС та дізнатися про альтернативні пропозиції соціально-економічного розвитку регіону.

У сакральному для всіх українців місці – на Тарасовій горі у Музеї Шевченка впродовж цілого дня проблему будівництва КГАЕС обговорювали експерти, громадські активісти і представники влади. До участі у дискусії “ГАЕС на Канівщині – куди йдемо?” були запрошені вчені, представники Канівської РДА, члени депутатського корпусу райради, громадські активісти, мешканці сіл, що потрапляють під забудову.

Про енергетичну неефективність, економічну безглуздість і безнадійну застарілість проектів типу ГАЕС говорив досвідчений енергетик, один з розробників Енергетичної стратегії України, колишній народний депутат Володимир Усатенко. Про беззмістовність сподівань на позитивний соціальний та економічний ефект для Канівщини від ГАЕС вказав політолог та екс-нардеп Володимир Цибулько. Згубність будівництва ГАЕС для такого унікального природного утворення як Канівські дислокації підкреслив у своєму виступі відомий у Каневі активіст екологічного руху, кандидат біологічних наук Микола Чорний. Про негативний і навіть катастрофічний вплив на водні ресурси вказав гідробіолог, член Ради НЕЦУ Віктор Мельничук. Заступник голови Пшеничниківського відокремленого підрозділу НЕЦУ «НЕЦУ-Бучак» Дмитро Іванов запропонував альтернативну модель розвитку району, яка базується на засадах сталого розвитку і в якості економічної основи має туризм (у тому числі, “зелений”), і агровиробництво.

Наприкінці зустрічі її учасники узгодили та підписали Резолюцію.

Завантажити програму заходу:
Дискусія “ГАЕС на Канівщині – куди йдемо?”, 17 липня 2015 р.  (PDF)