prez2014Ані слова нема про чисте навколишнє середовище, енергозбереження та зменшення енергоспоживання у передвиборчих програмах 8 з 23 кандидатів у Президенти. Про зміни клімату не йдеться взагалі у жодній. Це ставить під сумнів, що їхні автори дійсно переймаються добробутом населення, — вважають у Національному екологічному центрі України.

Енергетичну незалежність країни, на думку учасників президентських перегонів, забезпечать нові копальні та свердловини (“розвинення видобутку власних корисних копалин”, “збільшити видобуток вітчизняних нафти та газу”), а економічне зростання — стрімкий розвиток промисловості (“створювати спільні великі, …навіть …величезні агрокомплекси з використанням передових світових технологій”).

Але ніхто з кандидатів не бере до уваги, як втілення таких амбітних планів насправді позначиться на стані довкілля та якості життя населення. Застосування запропонованих вище практик, впроваджених ще за радянських часів, обходиться українцям дуже дорого. Щороку в шахтах гине близько сотні робітників. Через спалювання вугілля на ТЕС і ТЕЦ в повітря потрапляють речовини, що спричиняють хвороби серцево-судинної системи та дихальних шляхів.

Субсидії в енергетичному секторі стрімко зростають та вже сягнули 7,5% усього ВВП. “В довгостроковій перспективі Україна могла б отримати вигоди від перенаправлення коштів, які зараз йдуть на дотації, у фінансові механізми, що сприятимуть використанню потенціалу енергоефективності країни”, — впевнений Артур Денисенко, координатор енергетичної програми, НЕЦУ.

В НЕЦУ переконані, що кандидатам на пост глави держави слід не допустити ситуації, коли уряд ігнорує право громадян на безпечне довкілля. “Впровадження заходів з енергоефективності —найбільш вигідний для українського суспільства крок, який не несе загроз та який став би запорукою реального добробуту, — вважає Ярослав Мовчан, голова НЕЦУ. — Це в рази вигідніше, ніж розвивати нові потужності”. За його словами, щоб економити енергію, потрібно значно менше інвестицій, ніж на виробництво такої самої кількості. При цьому тиск на довкілля та соціальну сферу буде знижуватися.

Вибори 2014: Проблеми довкілля очима претендентів на пост Президента України

 


За більш детальною інформацією звертайтеся до прес-служби НЕЦУ:
+380 (97) 923-75-31