Українська акторка Ірма Вітовська звернулася до міністра екології Остапа Семерака відкритим листом з проханням якомога швидше припинити знущання над дикою ведмедицею.

Ведмедицю утримують у непридатних умовах в одному з міст Київській області. Тварина мешкає у тісному вольєрі, інколи – просто в автомобілі. За жахливих природних умов ведмедицю тягають на повідку по місту, пропонуючи перехожим “спілкуватися” з нею.
 

“Я підтримую зоозахисних активістів, які наголошують на тому, що такі дії власника тварини є пропагандою жорстокого поводження з тваринами і негативно впливають на психологічний стан дітей, – зазначає Ірма Вітовська в листі до міністра. – Таке “спілкування” з замученою дикою твариною несе небезпеку для оточуючих та сприяє помилковому вихованню молодого покоління у сучасному світі”.

Лист Ірми Вітовської
до міністра екології
О. Семерака

“Українське культурне середовище підтримує передусім гуманізацію суспільства, – продовжує вона. – Останнім часом в Україні шириться рух проти використання тварин у видовищних цілях. За дослідженнями GfK Ukraine лише 1% громадян України підтримують існування тварин-клоунів”.

Окрім того, цей ведмідь відноситься до тянь-шанських ведмедів, які занесені до Міжнародної Червоної Книги, і знущання над ним є порушенням міжнародного закондавства.

Ірма Вітовська та зоозахисники акцентують увагу Міністерства екології та природних ресурсів України на необхідності негайно вжити заходів щодо конфіскації тварини та її реабілітації у ведмежому притулку “Домажир” або реабілітаційному центрі “Синевір”.

НЕЦУ послідовно захищає диких звірів від жорстокого поводження людей і комерційного використання, і вдячний представникам культурного середовища України та Ірмі Вітовській, зокрема, за підтримку.

Контакти для додаткової інформації:

Наталія Вишневська
Координатор зоозахисного напрямку НЕЦУ
тел. 098 257-61-76;
nataliavishnevska AT gmail.com