horbunovski

5-6 травня 2015 р. у м. Чернівці на базі Буковинського державного медичного університету відбулися традиційні наукові читання «Екологічний стан і здоров’я жителів міських екосистем», присвячені пам’яті Віктора Горбунова – відомого громадського діяча та науковця Буковини, еколога, члена Буковинського осередку НЕЦУ «Крона». Читання проводилися з ініціативи Буковинського осередку НЕЦУ, Національного технічного університету «Харківський політехнічний університет» та Буковинського державного медичного університету за сприяння Чернівецької міської ради. У читаннях взяли участь представники 29 навчальних і науково-дослідних закладів, державних та громадських організацій України, депутати Чернівецької міської ради.

У проведенні конференції взяв участь голова НЕЦУ, д.б.н., проф., Лауреат державної премії в галузі науки і техніки, зав. проблемною науковою екологічною лабораторією Національного авіаційного університету Ярослав Іванович Мовчан, виступивши на відкритті з пленарною доповіддю.
Учасники конференції отримали примірники «Вісника НЕЦУ» і малу змогу ознайомитися з виданнями НЕЦУ «Україна на розрив», «Енергозбереження: історія успіху українських міст», «Оцінка вразливості до зміни клімату: Україна», «Територіальні громади: від віртуальності до ефективного власника», «Ведення кампанії і роботі зі ЗМІ», «Енергозберження в бюджетних закладах», «Сільське господарство і біорізноманіття».

За результатами читань прийняті рішення та рекомендації органам місцевого самоврядування та державної влади щодо покращення екологічної ситуації у містах – вагомого чинника забезпечення здоров’я городян, за рекомендацією програмного наукового комітету видано збірку матеріалів, підготовлених учасниками читань.