5-6 травня 2016 р. у м. Чернівці на базі Буковинського державного медичного університету проходили читання «Екологічний стан і здоров’я жителів міських екосистем», присвячені пам’яті Віктора Горбунова – відомого громадського діяча та науковця Буковини. Читання проводяться за ініціативи Національного екологічного центру України, Буковинського державного медичного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний університет» і Департаменту екології та туризму Чернівецької обласної державної адміністрації за сприяння Чернівецької міської ради та Національного природного парку «Вижницький». Цьогорічні «Горбуновські читання» включені до Реєстру конференцій МОЗ України на 2016 р. та проводяться за міжнародною участю науковців Болгарії та Республіки Молдова.

В містах України проживає близько 70 % населення країни, що безумовно визначає їх роль в загальному медико-екологічному та економічному балансі країни. З появою мегаполісів та їх стихійною реконструкцією за останні роки різко зріс вплив міста на повітряний і водний басейни, зелені насадження, ґрунти міської екосистем, що в кінцевому підсумку визначає популяційне здоров’я його жителів. Даний факт придає читанням особливої актуальності.

З доповідями на пленарному засіданні виступили відомі вчені провідних навчальних закладів України, Республіки Молдова та Болгарії. Учасники читань обговорили коло питань, пов’язаних із загостренням проблем екологічної безпеки міських екосистем, адаптації мешканців міст та міських біогеоценозів до глобальної зміни клімату, забруднення атмо-, гідро-, та літосфери, гігієнічним аспектам формування здорового способу життя у міському середовищі та клінічним особливостям перебігу ряду захворювань.