(Heorhiy Veremiychyk), 1945

Георгій Веремійчик приєднався до НЕЦУ 2016 р. Займається питаннями політики у сфері зміни клімату, зокрема, виконання Україною зобов’язань відповідно до Паризької угоди (2015 р.) Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Сферами діяльності також є впровадження засад сталого розвитку, дослідження впливів промислових об’єктів на довкілля, екологічний аудит.

Георгій Веремійчик здобув вищу освіту у Київському інституті інженерів цивільної авіації (1964-1969) за спеціальністю радіоінженер.

Підвищення кваліфікації з питань охорони довкілля проходив за напрямами: вивчення досвіду роботи Агентства охорони природи штату Каліфорнія та міськради м. Філадельфія у рамках програми партнерства Фундації Національного форуму для Центральної і Східної Європи, США (Агентство охорони природи штату Каліфорнія, міська рада м. Філадельфія, США, 1996);

Навчальний курс з питань водного менеджменту у рамках впровадження Програми охорони басейну ріки Дунай (Науково-дослідний інститут Дельфт Гідраулікс “Delft Hydraulics”, Нідерланди, 1998); Моделювання роботи Головних міжнародних центрів аварійного оповіщення Системи аварійного оповіщення басейну ріки Дунай, Інститут водних проблем VITUKI, м. Будапешт, Угорщина, 1998); Вивчення програмних засобів обміну даними якості поверхневих вод ріки Дунай (Центр дослідження води, Великобританія, 1999);

Курс сталого розвитку для Білорусі та України (Венеціанський міжнародний університет та Регіональний центр довкілля для Центральної та Східної Європи, Венеція – Будапешт, 2011); Курс підвищення кваліфікації екологічних аудиторів (Державний інститут управління та економіки водних ресурсів, Київ, 2015).

За часи трудової діяльності Георгій Костянтинович, зокрема, працював у Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України (1993-2010), де був відповідальним за впровадження Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та Кіотського протоколу до неї, брав участь у створенні Державної системи екологічного моніторингу. Пан Георгій був Віце-президентом 11-ї та 12-ї Конференцій Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (2005, 2006), заступником голови Допоміжного органу з впровадження Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (2004), експертом Групи експертів країн Додатку І до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (2004-2010), членом робочої групи із питань зміни клімату ЄС – Україна (2003-2007).

Крім того, сферами кваліфікації пана Георгія є:

  • Моніторинг стану довкілля та екологічний аудит; аналіз показників стану довкілля для щорічної національної доповіді про стан довкілля в Україні; моніторинг та контроль якості повітря.
  • Розробка та впровадження законодавчо-нормативної бази для впровадження в Україні рішень Конференцій Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.
  • Координація виконання Україною зобов’язань як Сторони Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.
  • Підготовка угод про двосторонню співпрацю України у сфері глобальної зміни клімату з іншими країнами.

Георгій Веремійчик був депутатом Київської міської ради (1994-1998, головою демократичної більшості «Столиця»), де у тому числі опікувався збереженням довкілля м. Києва.

Мови: українська, англійська, російська.

Контакти:
veremiychyk@necu.org.ua