haes

Важливий документ щодо добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електростанції – Оцінка впливу на навколишнє середовище (ОВНС) – існує у двох варіантах: один «м’якіший» – на сайті Хмельницької АЕС, інший, більш жорсткий – на сайті НАЕК «Енергоатом». Невідомо, який саме з цих двох документів показали мешканцям міст Хмельницької області під час громадських слухань у травні, і тому можна говорити про фальсифікацію громадських слухань.

Так, на сайті ХАЕС розміщена Оцінка впливу на навколишнє природне середовище, датована 11 листопада 2009 року. На перший погляд, цей документ дає більш м’яку оцінку впливу на навколишнє середовище у разі запроектної аварії на ХАЕС. Водночас, на сайті НАЕК «Енергоатом» розміщений новіший документ від 03 червня 2010 року, який більш категорично оцінює результати аварії. Зокрема, оцінені викиди цезію -137 при запроектній аварії в документі 2010 року у 10 разів більші, ніж такі самі викиди за оцінкою 2009 року.

«Невідомо, який з цих двох документів показали громадськості та обговорили на громадських слуханнях, що зараз пройшли у Нетішині, Славуті, Острозі та Хмельницькому. Адже обидва документи лежать у відкритому доступі, і людям пропонували звертатися до обох сайтів. Тому можна твердити, що людей вводили у оману, а отже, це є приводом для відміни громадських слухань, оскільки їх не можна проводити по різним документам», – каже Артур Денисенко, координатор енергетичних питань Національного екологічного центру України.

Просто зараз, 31 травня о 12:00, в приміщенні НАЕК «Енергоатом» буде проведений брифінг щодо громадських слухань, на якому представники НЕЦУ поставлять запитання про те, за яким документом проводилися слухання, і чому їх два.

За додатковою інформацією звертайтеся до:

Артур Денисенко,
Координатор енергетичних питань Національного екологічного центру України
067 947 28 47