Низка неурядових організацій, науковців, експертів, депутатів Миколаївської обласної ради, представників громад, органів місцевого самоврядування, громадських діячів, журналістів та інших представників громадськості звернулися до органів влади з закликом зберегти Бузький Ґард, якому загрожує знищення внаслідок намагання НАЕК “Енергоатом” відновити реалізацію проєкту добудови Ташлицької ГАЕС.

В звернені, що направлено Президенту України, депутатам Верховної Ради України, Прем’єр-міністру, міністрам захисту довкілля та природних ресурсів України та культури та інформаційної політики України, голові Миколаївської обласної військової адміністрації  громадськість наголошує на недопустимості ще вищого підняття рівня Олександрівського водосховища Ташлицької ГАЕС та необхідності ухвалення рішення про відмову від будь-яких подібних  подальших спроб. 

Громадськість обурена спробами в розпал російської війни проти України організувати так зване «громадське обговорення» проекту добудови Ташлицької ГАЕС, що має дати зелене світло на затоплення Бузького Ґарду. У звернені відмічається, що за умов, коли добре відомо про негативне ставлення усієї громадськості до проекту, коли у громадськості відсутня можливість повноцінно стати на захист Бузького Ґарду, висловити свою позицію, повернення до розгляду проекту є підступним і цинічним, суперечить демократичним цінностям, моральним нормам і європейським принципам, саме за які йде війна в нашій країні.

Нагадується, що рік тому при черговій спробі повернутися до проекту підняття рівня Олександрівського водосховища здоровий глузд переміг, Міндовкілля відмовило у наданні дозволу на його реалізацію. Але замість того, щоб відмовитись від цього проекту, почати працювати над альтернативними інноваційними рішеннями забезпечення енергетичної безпеки України, під час воєнного стану знову відбувається повернення до цього зачерствілого проекту епохи радянського застою.

Звернення також надіслано до Голови Представництва ЄС в Україні Матті Маасікасу з проханням не допустити порушення міжнародних зобов’язань за Оргуською конвенцією щодо участі громадськості в процесі прийняття рішень з питань захисту довкілля та культурної й природної спадщини, запобігти можливому фінансуванню європейськими банками реалізації проекту підняття рівня Олександрівського водосховища  та добудови Ташлицької ГАЕС.

Завантажити повний текст Звернення щодо захисту Бузького Ґарду.

Відмічаємо, що збір підписів під зверненням продовжується, підтримати звернення можна за посиланням.