green-people

15 жовтня 2015 року у приміщенні Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту за підтримки Науково-дослідної частини університету активісти Дніпропетровського відділення Національного екологічного центру України (ДВ НЕЦУ) провели першу зустріч нової еко-спільноти Дніпропетровська – Green People.

Темою першої зустрічі Green People Project стали стратегічні аспекти та загальні тенденції інституціонального розвитку еко-руху у нашому місті та в Україні загалом. Для презентації цієї ініціативи та подальших обговорень зібралися студенти та молоді вчені місцевих вищів, громадські діячі і навіть кандидат у депутати Дніпропетровської міської ради. Загалом у дискусіях першої зустрічі прийняло участь 24 молодих еко-активіста Дніпропетровська.

Головна мета Green People Project – це формування неформальної молодіжної еко-спільноти заради збільшення її освітнього, наукового та громадського потенціалу. Для цього члени ДВ НЕЦУ ознайомили учасників заходу з перспективами та перепонами розвитку екологічного руху Дніпропетровська, можливостями грантової підтримки соціальних та наукових еко-ініціатив. Активісти та волонтери ДВ НЕЦУ презентували власний досвід участі у Всеукраїнських екологічних ініціативах Енерджайзер Кемп, Climate Chаnge Camp, Всеукраїнський екологічний форму у м. Славутич з експедицією до Чорнобильської зони відчуження.

Проте головна увага зустрічі була зосереджена на питанні: «Екологи – хто вони?». Всі про них немов чули, проте більшість так і не побачила. Для обговорення цієї проблеми була представлена концепція «Еко-Чупакабри», яка розкриває негативну тенденцію сучасного розвитку еко-спільноти в Україні.

Підсумок першої зустрічі – 24 молодих учасника Green People, 5 л. випитого трав’яного чаю, 2 години дискусій… і домовленість зустрітися знову для розробки плану боротьби за еко-чупакабрами у нашій громадській діяльності.