Київ, 20 лютого 2009 року – Національний природний парк «Голосіївський» (НПП «Голосіївський») створили для того, щоб забудувати його територію, – такого несподіванного висновку дійшли експерти Національного екологічного центру України (НЕЦУ).

Екологи, які вже більше двадцяти років спостерігають за динамікою заповідання цієї унікальної території, вбачають за маскою створення національного природного парку лише привід отримати законний механізм забудови голосіївських лісів – останньої крихти незайманої землі Києва.

«Нацпарк «Голосіївський» зовсім не функціонує як природний парк – досі немає природоохоронних знаків, карт та схем пересування відвідувачів по його території; межі парку жодним чином не промарковані і нічим не відрізняються від решти території міста. Немає охорони, яка б патрулювала Голосіїв, відсутнє навіть адміністративне приміщення, – зазначає Ігор Сіренко, Голова НЕЦУ, – В нацпарку досі подовжуються рубки лісу, немов би це звичайний лісгосп!»

«НПП «Голосіївський» хотіли створити ще у 80-ті роки, проте міська влада перешкоджала його створенню, бо мала свої плани на ці ділянки, – коментує Олексій Василюк, Заступник Голови НЕЦУ, – Коли в серпні 2007 року нацпарк був нарешті створений, його площа зменшилась з 11 тисяч гектарів, як планувалось з самого початку, до лише 4,5 тисяч!»

«В останній момент, з створюваного НПП виключили і віддали під забудову урочища «Бичок», «Покал», заказник «Острів Жуків» і багато інших цінних природних територій. Інші ділянки встигли забудувати ще до того, як вони стали заповідними, – продовжує Олексій, – Голосіїв і тепер роздирають на шмаття забудовники!»

Після всіх скорочень площі створюваного національного парку, до його складу увійшли лише ті території (близько третини від початкових меж), які перебували у природному стані і не мали жодної забудови (у т.ч. рекреаційної), тобто такі, що мали б увійти до його заповідної зони.

«В ході процедури зонування, зі складу земель НПП «Голосіївський», які мали б бути виключно заповідною зоною, будуть виділені зони стаціонарної рекреації, регульованої рекреації та господарська зона, які складатимуть принаймні 2/3 від загальної площі нацпарку, – додає пан Сіренко, – Режим використання цих зон передбачає рекреаційну забудову, що приведе природу Голосієва до остаточного нищення. До складу нацпарку не включили жодну територію, що вже зараз містить рекреаційну забудову. Виглядає, що НПП «Голосіївський» створили для того, щоб забудувати!»

Вже зараз помітні перші ознаки майбутніх маштабних забудов. Наприклад, існує проект спорудження через серце заповідного Голосіїєва прогулянкової траси із супроводжуючими її готелями, приуроченої до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату «Євро-2012».

Розгорнута стаття на цю тему за посиланням:
http://www.necu.org.ua/golosievo-pid-zabudovu/

За додатковою інформацією звертайтеся до:

Олексія Василюка
Тел: +38097 1000473, Email: vasyliuk at gmail.com

Національний екологічний центр України www.necu.org.ua