Національний природний парк “Голосіївський” створили для того, щоб забудувати його територію. До такого висновку дійшли експерти Національного екологічного центру України (НЕЦУ).

Як повідомили «ЛігаБізнесІнформ» у прес-службі НЕЦУ, екологи, які вже більше 20 років спостерігають за динамікою розвитку цієї території, вважають, що метою створення національного природного парку є привід одержати законний механізм забудови голосіївських лісів.

“Нацпарк “Голосіївський” зовсім не функціонує як природний парк – досі немає природоохоронних знаків, карт і схем пересування відвідувачів по його території. Межі парку ніяк не промарковані й нічим не відрізняються від решти території міста. Немає охорони, яка б патрулювала Голосієво. Відсутнє навіть адміністративне приміщення. У нацпарку досі продовжується вирубка лісу, неначе це звичайний лісгосп”, – відзначив глава НЕЦУ Ігор Сіренко.

“Нацпарк “Голосіївський” хотіли створити ще у 80-х роках, проте міська влада перешкоджала його створенню, оскільки мала свої плани на ці ділянки. Коли в серпні 2007 року нацпарк був врешті-решт створений, його площа зменшилася з 11 тисяч гектарів, як планувалося із самого початку, – до 4,5 тисяч”, – підкреслив заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.

“В ході процедури зонування зі складу земель нацпарку “Голосіївський”, які мали б бути виключно заповідною зоною, будуть виділені зони стаціонарної рекреації, регульованої рекреації і господарська зона, які складуть, щонайменше, 2/3 від загальної площі нацпарку. Режим використання цих зон передбачає рекреаційну забудову, яка приведе природу Голосієва до остаточного знищення. До складу нацпарку не включили жодної території, на якій вже є рекреаційна забудова. Виходить, що цей нацпарк створили для того, щоб забудувати”, – відзначив Сіренко.

За його словами, вже помітні перші ознаки майбутніх масштабних забудов. Сиренко повідомив, що існує проект будівництва через центр заповідника прогулочної траси з супроводжуючими її готелями, приуроченої до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату “Євро-2012”.

Джерело: www.kyiv.proua.com