22120497554_f49d766f72_o

Національний екологічний центр України та Національний природний парк «Слобожанський» сумісно провели V науково-практичний семінар «ГІС* та заповідні території». Мета цього заходу, що став вже традиційним для Харківщини і всієї України, – впровадження ГІС-технологій для вирішення природоохоронних та наукових завдань, обмін власними напрацюваннями та презентація нових розробок у галузі.

У семінарі, що відбувся 9-12 червня на Харківщині, в Національному природному парку «Слобожанський», взяли участь 30 фахівців з 19 організацій 9 областей України.

Учасники семінару ознайомились з рядом змістовних та корисних доповідей про дослідження природних комплексів, аналіз та планування рекреаційної діяльності з використанням геоінформаційних систем і даних дистанційного зондування Землі (ДЗЗ). Учасники ділились досвідом використання безпілотних літальних апаратів з метою дослідження природного стану території у НПП «Слобожанський», НПП «Дворічанський», НПП «Гомільшанські ліси», НПП «Пирятинський», НПП «Прип`ять-Стохід», НПП «Святі гори», Дунайському біосферному заповіднику.

На семінарі були обговорені перспективи геоінформаційного природоохоронного картування в Україні та досвід проведення моніторингових досліджень за спеціальними програмами з використанням ГІС та ДЗЗ, проведено майстер-класи зі створення тематичних веб-карт, особливостей використання відкритого програмного забезпечення та ряду тематичних онлайн сервісів.

На круглому столі, що вібдувся в рамках семінару учасники докладно обговорили необхідність створення веб-атласів заповідних територій, створення платформи для цільового пошуку ГІС ідей та ГІС-фахівців.

По завершенню семінару відбувся видовищний майстер-клас з аерофотозйомки за допомогою DJI Phantom 3 і учасники продовжили спілкування у теплій неформальній обстановці серед мальовничого краєвиду старовинної садиби «Наталівка».

Контакти для додаткової інформації:
Прес-центр НЕЦУ
+38 (044) 362 32 18
press AT necu.org.ua

Примітки:

* ГІС-технолóгії – технології отримання, обробки, зберігання і розповсюдження інформації, які діють на засадах взаємозв’язку семантичних даних про об’єкти з їх просторовими характеристиками.