Київ, 30 серпня 2010. – Охоронці будмайданчиків в Гідропарку прогнали не тільки журналістів, а й екологічних інспекторів. Ніяких дозвільних документів вони не показали.

Про такі результати рейду, проведеному на вимогу Національного екологічного центру України, повідомила листом Державна екологічна інспекція Києва.

«Фахівцями інспекції було проведено позапланову перевірку додержання вимог природоохоронного законодавства при проведенні робіт з гідронамиву на озері Берізка, острів Венеціанський. Провести перевірку не виявилося за можливе в зв’язку з недопуском охороною на територію об’єкту», – повідомляє екоінспекція у листі Національному екологічному центру.

Зараз екоінспекція передала матеріали в прокуратуру.

Про незаконне будівництво в Гідропарку в кінці червня повідомив користувач Живого журналу (http://community.livejournal.com/journalism_ua/1114556.html). Він написав, що охоронці змусили його стерти усі фотографії з фотоапарату, але він поновив їх за допомогою спеціальної програми.

«Нічим не примітний знімок з київського Гідропарку зроблено метрах так в 300-400 від парку атракціонів. Цей пісок намивається земснарядом з внутрішнього озерця прямо на галявину розміром з футбольне поле. Звідти десь вивозиться самоскидами. Воно би, можливо, і не варто уваги, але охоронці змусили стерти з камери всі знімки та дали добре зрозуміти, що ніс сувати сюди журналістам нічого. Для мене публікація цієї інформації в спільноті – це те єдине, що можу зробити», – написав дописувач у своєму журналі.

«Територія острова є зеленою зоною загального користування та землями водного фонду. Це виключає будь-який дозвіл на її забудову», – каже заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк.

Він пояснює, що будівництво в межах пропонованої ділянки є порушенням Земельного та Лісового кодексів України, законів „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про планування та забудову територій”, містобудівних норм ДБН 360-92**, норм Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів та рішень діючого Генерального плану Києва.

«Цей острів входить до складу Регіонального ландшафтного парку «Дніпровській острови», і є територією природно-заповідного фонду. Забудова та пошкодженян його території карається відповідно до Кримінального кодексу України, 252 стаття», – каже Василюк.

Зараз природоохоронці та інспектори чекають перевірки від прокуратури.

Контакти:

Коваленко Ю.М.
Державна екологічна інспекція у місті Києві
463-65-73

Василюк О.В.
Національний екологічний центр України
097-1000-473