5 липня 2006 року об 11.00 Національний екологічний центр України, Дружина охорони природи Київського національного університету “Зелене майбутнє”, ВГЕО “МАМА-86”, Туристичний клуб „Чотири сторони”, Громадянська партія “Пора”, Українське дитячо-юнацьке товариство “Січ”, Полтавської паланки товариство „Січ”, молодіжна громадська організація “Броварське козацьке товариство”, Київська міська організація Конгресу українських націоналістів, Молодіжна громадська організація Український авангард проводять пікетування Кабінету Міністрів України проти порушення чинного природоохоронного та пам’яткоохоронного законодавства України та процедур у процесі будівництва економічно необґрунтованого, екологічно небезпечного та технологічно застарілого об’єкта енергетики – Ташлицької гідроакумулюючої електростанції (ТГАЕС) на р. Південний Буг.

Мета пікету – вимагати від Прем’єр-Міністра України скасування Постанови КМУ №841 від 20 червня 2006 р., припинити незаконні дій щодо добудови ТГАЕС та знищення історичної пам’ятки, внесеної до Державного реєстру нерухомих пам’яток України “Історичний ландшафт центру Буго-Гардівської паланки Війська Запорозького” – останнього автентичного ландшафту Запорізької Січі, який дає ключ для розуміння національної символіки.

Значна частина пам’ятки до цього часу перебуває під водою з весни 2006 р., внаслідок незаконного підняття НАЕК “Енергоатом” рівня Олександрівського водосховища, про що свідчить Акт, складений комісією Міністерства культури і туризму України. Після розгляду “пост-фактум” та з порушенням процедур на засіданні КМУ питання про надання земельних ділянок, де міститься пам’ятка, у власність НАЕК “Енергоатом” під затоплення, незважаючи на заперечення Віце-Прем’єр-Міністра В. Кириленка, Міністра охорони навколишнього природного середовища П. Ігнатенка, Міністра культури і туризму І. Ліхового, а також протест заступника Генерального Прокурора Т. Корнякової, п. Ю. Єхануров підписав 20 червня 2006 р. Постанову №841, дія якої є незаконною.

“Можна різними владними рішеннями спробувати примусово змінити статус територій регіонального ландшафтного парку „Гранітно-степове Побужжя” – заповідного об’єкта загальнодержавного та міжнародного значення, де саме і знаходиться пам’ятка. Можна вивести згадані цінні ландшафти за межі РЛП, відмінити там заповідний режим. Але ми просимо владу зрозуміти, що “відмінити” історичну пам’ятку – НЕМОЖЛИВО! Її можна лише незаконно знищити” – говорить Віктор Мельничук, виконавчий директор Національного екологічного центру України.

Питання збереження історико-культурної пам’ятки „Гард”, цінних, у світовому вимірі, ландшафтів та заповідних територій, на превеликий жаль, так і не було вирішено Президентом України, а було віддано на самоплин аморальним людям!

„Постанову Кабміну №841, яка абсолютно не вписується в законодавче поле України, суперечить чинним рішенням Комітету Верховної Ради України, а також є анти-патріотичною і глибоко аморальною. Ми 2 тижні надіялися, що ніхто не наважиться підписати прийняту таким незграбним чином, в стилі засідання райкому КПРС, постанову. Пану Єханурову, схоже, все одно, ким він залишиться в історії України — Геродотом, чи Геростратом. Наші національні святині не належать до його святинь. Українці! Не час жити за принципом: ”Моя хата скраю!” ” – говорить Ігор Сіренко, координатор Всеукраїнської громадянської кампанії «Гарду – ТАК!».

Учасники кампанії вимагають припинити беззаконня у питанні добудови Ташлицької ГАЕС і відмінити дію Постанови №841 від 20.06.06! Ця проблема є прямим наслідком невизнання на найвищому державному рівні екологічної складової розвитку України серед найперших національних пріоритетів, а також свідченням правового нігілізму серед посадовців, загальної кризи державного управління у сфері збереження довкілля, української історії та культури.

Контакт:
Національний екологічний центр України – тел. (044) 238 6260, necu at i.kiev.ua, https://necu.org.ua;

Українське дитячо-юнацьке товариство “Січ” – (066) 280 0191, (044) 592 41 45