У середу, 21 червня 2006 року о 15.00 Національний екологічний центр України, Дружина охорони природи Київського національного університету “Зелене майбутнє”, Спортивний клуб водного туризму “Чотири сторони”, Громадянська партія “Пора”, Українське дитячо-юнацьке товариство “Січ”, молодіжна громадська організація “Броварське козацьке товариство” проводять біля будівлі Державної екологічної інспекції України пікет з приводу невиконання моніторингу дотримання чинного природоохоронного законодавства України та процедур у процесі будівництва економічно
необґрунтованого, екологічно небезпечного та технологічно застарілого об’єкта енергетики – Ташлицької гідроакумулюючої електростанції (ТГАЕС) на р. Південний Буг.

Мета пікету – вимагати від керівництва та службовців Держекоінспекції виконання своїх посадових обов’язків щодо припинення незаконних дій будівельниками ТГАЕС на територіях регіонального ландшафтного парку “Гранітно-степове Побужжя” – заповідного об’єкта загальнодержавного та міжнародного значення, запобігти знищенню останнього автентичного ландшафту Запорізької Січі, національної святині – Бузького Гарду.

“16-19 травня 2006 р. комісією Державної екологічної інспекції України, яка працювала в м. Южноукраїнськ, було складено Акт перевірки додержання вимог природоохоронного законодавства ВП “Атоменергобуд” НАЕК “Енергоатом” під час будівництва Олександрівського та Прибузького водосховищ на р. Пд. Буг. Перевірка показала значну кількість порушень природоохоронного законодавства. Комісією зазначено 8 приписів, з умовами та термінами виконання, основний з яких – знизити рівень Олександрівського водосховища до відмітки 8,0 м. Ці приписи з боку НАЕК “Енергоатом” досі не виконано, а з боку самої Держекоінспекції не вчинено дій щодо моніторингу їх виконання. Наприклад, не здійснено подання до суду на НАЕК “Енергоатом”. Ми вимагаємо реагування на державному рівні на ці порушення законодавства!” – говорить Віктор Мельничук, виконавчий директор Національного екологічного центру України.

Питання збереження історико-культурної пам’ятки “Гард”, цінних, у світовому вимірі, ландшафтів та заповідних територій, на превеликий жаль, так і не було вирішено Президентом України, а було віддано на самоплин аморальним людям! Водночас, окремі представники Уряду України, зокрема Ю. Єхануров та І. Плачков діяли більш рішуче – вони “проштовхнули” через КМУ певні рішення взагалі не визнаючи чинного законодавства України, жодних процедур та жодних норм моралі!

“Замість того, щоб сприяти дотриманню законності у питанні збереження історичних ландшафтів України, дбати про виховання патріотизму, культуру та мораль українського суспільства, а також прислухатися до вимог громадськості України, вчора, 20 червня 2006 р., Прем’єр-Міністр України Ю. Єхануров та деякі інші міністри Постановою No841 розписалися в тому, що законодавства України, української історії та культури для них не існує! А існують лише великі гроші, і якісь сумнівні для України економічні вигоди! Рішення силоміць проштовхувалося через Кабмін, попри протести Віце-Премєр-Міністра України В. Кириленка, Міністра охорони навколишнього природного середовища України П. Ігнатенка, Міністра культури і туризму України І. Ліхового, особливу думку Генеральної прокуратури України, і з порушенням усіх процедур” – говорить Ігор Сіренко, координатор Всеукраїнської громадянської кампанії “Гарду – ТАК!”.

Ми вважаємо, що подібні рішення демонструють не лише нехтування деякими найвищими посадовцями України основ національного законодавства, а і глибокий урядовий анти-патріотизм, нехтування всіма принципами і нормами людської моралі! Такі дії ганьблять Україну!

Учасники кампанії вимагають припинити беззаконня у питанні добудови Ташлицької ГАЕС! Ця проблема є прямим наслідком невизнання на найвищому державному рівні екологічної складової розвитку України серед найперших
національних пріоритетів, а також свідченням правового нігілізму серед посадовців, загальної кризи державного управління у сфері збереження довкілля, української історії та культури.

Контакт:
Національний екологічний центр України – тел. (044) 238 6260,
necu at i.kiev.ua, https://necu.org.ua/
Спортивний клуб водного туризму “Чотири сторони” – (044) 537 10 09
ДОП КНУ “Зелене майбутнє” – (097) 100 04 73, (050) 722 34 45
Громадянська партія “Пора” – (067) 699 66 87, eugendyky at yahoo.com
Українське дитячо-юнацьке товариство “Січ” – (066) 280 0191, (044) 592 41 45