23 березня 2006 р. у приміщенні Орхуського інформаційного центру при Мінприроди України відбулась прес-конференція щодо майбутнього останніх в Україні гранітних порогів, каньйону та острова Гард на Південному Бузі. У прес-конференції взяли участь Міністр охорони навколишнього природного середовища України Павло ІГНАТЕНКО, Міністр культури та туризму України Ігор ЛІХОВИЙ, організатори кампанії «Гарду – так!» голова Національного Екоценру Сергій ТАРАЩУК та член Політради Громадянської партії ПОРА Євген ДИКИЙ, а також заступник голови Державної служби охорони культурної спадщини Яків ДІХТА.

Учасники прес-конференції повідомили, що 17 березня 2006 р., не зважаючи на заперечення Мінприроди і Мінкультури України, XXXI сесія 4 скликання Миколаївської обласної Ради прийняла рішення погодити проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок державному підприємству “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” у постійне користування для виробництва та розподілення електроенергії (розміщення хвостової частини Олександрійського водосховища) земель державної власності, які входять до складу регіонального ландшафтного парку “Гранітно-степове Побужжя”, створеного без вилучення земель, загальною площею 27,7218 га. Цими діями вона фактично „освятила” знищення останнього ландшафту Запорозької Січи (саме тут був центр славетної Буго-Гардівської паланки), унікального тваринного та рослинного світу цієї території.

Громадянська партія ПОРА, місцеві екологічні організації безпосередньо під стінами Миколаївської облради виступили із протестом проти знищення історичних та природних пам’яток. Протести у Миколаєві 17 березня – лише частина громадської кампанії «Гарду – так!», яка триває з осені 2005 року. В межах цієї ж кампанії у приміщенні Орхуського центру розгорнуто художню фотовиставку «Гарду – Так!», де представлені краєвиди, приречені на затоплення.

Міністр охорони навколишнього природного середовища України Павло ІГНАТЕНКО повідомив, що Мінприроди не погодило проект відведення заповідних земель під затоплення, і повідомив про початок роботи робочої групи з «Гардського питання» при Кабінеті міністрів України, куди ввійшли представники Мінприроди, Міненерго та Мінекономіки. Міністр висловив бажання залучити представників громадськості до робочої групи.

На думку Міністра культури Ігоря ЛІХОВОГО, замовники будівництва водосховища не навели жодного вагомого аргументу, який виправдав би знищення численних історичних та археологічних пам’яток загальнонаціонального та міжнародного значення.
Міністри екології та культури підтвердили свій намір надалі співпрацювати із громадськістю у боротьбі за збереження Гранітно-Степового Побужжя. Зі свого боку організатори кампанії «Гарду – Так!» запевнили, що не зупиняться до повної перемоги, тобто до надання Гранітно-Степовому Побужжю статусу національного природного парку і остаточної відміни планів затоплення цих унікальних земель. Зокрема Євген ДИКИЙ оголосив про намір встановити там постійне чергування активістів Громадянської партії ПОРА та екологічних організацій з метою недопущення таємного незаконного заповнення Олександрівського водосховища. Табір активістів буде розташовано безпосередньо у зоні затоплення, щоб унеможливити «несподіване» чи «випадкове» затоплення.

Кампанія проти атомної сваволі, за збереження Бузького Гарду триває!