3 березня 2009 р. Національний екологічний центр України та Центр креативної фотографії та ДОП „Зелене майбутнє” представили фотовиставку „Збережемо первоцвіти!” у Київському міському будинку природи.

Фотовиставка покликана нагадати киянам та гостям міста про проблеми збереження первоцвітів. «Збережемо первоцвіти» містить два розділи – перший відображає красу первоцвітів у їх природному середовищі існування, другий – вказує на необхідність їх збереження, що зумовлено знищенням первоцвітів на продаж.

Щовесни торгівля первоцвітами набуває надзвичайно великих обсягів, як на території України, так і на територіях суміжних країн. Під загальною назвою “Первоцвіти” розуміють ранньоквітучі весняні рослини. До них відносяться підсніжники, цикламен Кузнєцова, сон-трава, проліски, анемони, горицвіти, шафрани, конвалія, ряст, зірочки та ін. Масовий збір на продаж первоцвітів, більшість з яких є рідкісними рослинами, призводить до поступового вимирання їх у природному середовищі.

Організатори фотовиставки переконані, що знищення первоцвітів можна подолати лише відсутністю попиту на купівлю букетів з них.

Автори фото: Дар’я Іноземцева, Сергій Гладкевич, Олег Деркач, Вікторія Іванець, Олексій Василюк, Марія Шевченко, Михайло Богомаз, Ігор Сіренко, Катерина Борисенко, Ілля Виноградов.

Фотовиставка триватиме з 3 по 18 березня 2009 р. Вхід вільний.

З авторами фото та організаторами можна буде зустрітися 10 березня о 18 годині в Київському міському будинку природи. А о 19.00 почнеться майстер-клас відомого українського фотографа-натураліста Сергія Гладкевича.

Інформаційний партнер фотовиставки: сайт „Природа України

За додатковою інформацією звертайтеся:

Олексій Василюк
, заступник голови Національного екологічного центру України тел. 8097-1000-473
Шевченко Наталя, заступник Командира Дружини охорони природи «Зелене Майбутнє» тел. 8093-817-65-99
Гладкевич Сергій, фотограф-натураліст, Центр креативної фотографії тел. 8067-992-33-78