nuclear-power-plant

Київ, 15 січня 2008 року – Консорціум «Арева-Сіменс» (Areva-Siemens) вимагає відкриття арбітражного розгляду справи щодо затримки будівництва ядерного реактора «Олкілуото-3» в Фінлядії та пов’язаними з цим додатковими витратами.

Запуск третього енергоблоку реактора «Олкілуото» запізнюється на 3 роки і перевищує бюджет на 1,5 млрд. євро.

«30 грудня Міжнародна Торгова Палата повідомила нас про подачу клопотання консорціумом, який займається будівництвом реактора ERP потужністю 1600 МВт на замовлення «Teollisuuden Voima Oy» («TVO») згідно із угодою про будівництво «під ключ», за якою передбачена фіксована ціна проекту – заявляє фінська енергетична компанія «TVO».

Між компанією «TVO» та консорціумом «Арева» вже точилися дискусії щодо відшкодування перевитрат коштів за проектом та затримки завершення проекту. На думку представників «Арева», «TVO» повинна взяти на себе частину додаткових витрат, проте керівництво «TVO» заявляє, що компанія цього не робитиме. В жовтні «TVO» заявила, що запуск реактора відстає від графіка на три роки. Планувалося, що реактор буде здано в експлуатацію в травні 2009 року, проте проект з самого початку переслідували проблеми.

Крім того, консорціум «Арева-Сіменс» подав скаргу в арбітражний суд при Торговій Палаті Стокгольма на компанію «TVO» з вимогою, щоб остання взяла на себе частину перевитрат за проектом. Експерти оцінюють перевищення витрат в 1,5 млрд. євро. Початкова сума угоди становила 3,2 млрд. євро.

«Ситуація, коли замовники страждають від надмірних фінансових втрат при будівництві атомних реакторів в зв’язку з затримкою будівництва і перевитратами стало постійним явищем в атомній енергетиці, – коментує Дмитро Хмара, координатор енергетичної програми Національного екологічного центру України, – Українському уряду, який так само наївно збирається будувати нові атомні реактори, слід пам’ятати, що перевитрати доведеться відшкодовувати з державного бюджету».

Таким чином, кошти, які б набагато ефективніше працювали на благо нації, якби були вкладені в більш перспективні альтернативні джерела енергії і програми з енергозбереження, будуть марнуватися на химерні плани уряду.
За додатково інформацією звертайтеся:

Дмитро Хмара
координатор енергетичної програми
тел: +380 44 238 62 60
email: dmytro.khmara At necu.org.ua
Національний екологічний центр України
www.necu.org.ua