Гідроенергетика забезпечує близько 30% генерації електроенергії в Вірменії відіграючи важливу роль в енергобалансі республіки. При цьому гідроелектростанції є найбільш потужним фактором зарегулювання річок, що призводить до незворотних негативних змін річкових екосистем і втрати екосистемних послуг, що негативно відображається на кожному жителеві басейну річки.
Національний семінар проекту «Екосистемний підхід до гідроенергетики: сприяння реалізації європейських вимог до розвитку гідроенергетики в країнах Східної Європи» відбудеться в Єревані 12 липня, початок о 9:45, готель “Ібіс”, зал “Карін”, Північний проспект 5/1. Прес-конференція організаторів семінару буде проведена з 10:00 до 11:00.
Організатори: Еколого-культурна НУО «Хазер» і Національний екологічний центр України, за підтримки Європейського Союзу та Форуму Громадянського Суспільства Східного Партнерства.
Негативний вплив об’єктів гідроенергетики на річки привертає увагу широкої громадськості. Організації громадянського суспільства послідовно виступають за впровадження об’єктивної оцінки впливу гідроелектростанцій на довкілля. При цьому наголошується на впровадженні екосистемного підходу та обліку екосистемних послуг як при прийнятті рішень щодо розвитку гідроенергетики, так і при експлуатації гідроенергетичних об’єктів. Екосистемний підхід дозволить приймати екологічно виправдані і соціально прийнятні рішення не тільки в межах окремо взятої країни, а й сприятиме формуванню справедливого транскордонної співпраці в управлінні водними басейнами.
Учасники прес-конференції: президент Еколого-культурної НУО «Хазер» Амбарцумян Амалія, голова Національного екологічного центру України Руслан Гаврилюк, експерт проекту Арам Габрієлян (Еколого-культурна НУО «Хазер»).
Метою проекту «Екосистемний підхід до гідроенергетики: сприяння виконанню європейських вимог до розвитку до розвитку гідроенергетики в країнах Східного партнерства» є сприяння реалізації процедур СЕО і ОВНС, передбачених горизонтальними директивами ЄС та відповідними конвенціями, сторонами яких є держави Східного партнерства, для обґрунтованої можливості реалізації планів, програм і проектів в області гідроенергетики, просування екосистемного підходу до розвитку гідроенергетики і комплексного управління водними ресурсами.
Проект реалізується через схему Регрантінгу-2019 Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках підтримки громадянського суспільства в регіоні. Його зміст є виключною відповідальністю Національного екологічного центру України та партнерів проекту і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу.