Фото Sylvouille, CC BY-SA 2.5
Фото Sylvouille, CC BY-SA 2.5

Екологи звернулися до обласних державних адміністрацій та обласних рад з проханням не погоджувати надання у користування мисливських угідь до визначення їх природної цінності.

Згідно «Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року», затвердженою Постановою Кабміну (6 серпня 2014 р., № 385), площа територій об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) повинна скласти до 2017 р. 11 %, а до 2021 р. – аж 15 % від загальної площі України.

Згідно Закону України «Про природно-заповідний фонд» мисливство заборонене у заповідних урочищах, національних та регіональних ландшафтних парках, природних та біосферних заповідниках. А на території заказників «обмежується або забороняється мисливство та діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про заказник».

“Відповідно, створення нових об’єктів ПЗФ призводить до конфлікту з мисливськими господарствами”, – говорить заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк. – “Перед наданням у користування мисливських угідь варто проводити попереднє обстеження природної цінності території та враховувати, чи не є ця територія перспективною або зарезервованою для заповідання. До цих заходів можна залучати представників громадських природоохоронних організацій та науково-освітніх і науково-дослідних установ. Інакше це ускладнює реалізацію положень «Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року»”.

“Наприклад, у Черкаській області місцева влада надала для ведення мисливського господарства місцевим багатіям на 49 років майже 9000 га цінних лісів урочища «Кам’яна Дубина», а у Волинській області готовий проект рішення обласної ради, згідно якого на 25 років надаються у користування аж 19000 га, серед яких – унікальні природні комплекси долини річки Стохід”, – наводить приклади активіст Дружини охорони природи м. Києва “Зелене майбутнє” Петро Тєстов. – “Ми також спрямували звернення до контролюючих органів з проханням перевірити правомірність надання у користування цих територій”.

Для контактів:

Олексій Василюк
заступник голови НЕЦУ
тел. 097 1000 473

Петро Тєстов
активіст ДОП м. Києва “Зелене майбутнє”
тел. 095 255 33 22