Екологи, громадські активісти, митці ініціюють Всеукраїнську громадську кампанію протесту проти “Програми розвитку гідроенергетики” та планованого будівництва Канівської ГАЕС, повідомив на прес-конференції журналістам  голова підрозділу Національного екологічного центру України НЕЦУ – Бучак Дмитро Іванов.

Ініціатори кампанії вимагають, зокрема, накласти мораторій на виконання Програми та будівництво Канівської ГАЕС, провести їх комплексну оцінку щодо економічної доцільності та впливу на довкілля. Вони також закликають міжнародні фінансові установи не фінансувати та не інвестувати у вказані в Програмі проекти гідроенергетичного будівництва до завершення дискусії в суспільстві.

Як зазначив Дмитро Іванов, будівництво Канівської ГАЕС негативно вплине на біорізноманіття, водні екосистеми, ландшафти та геологічне середовище. За інформацією еколога, сьогодні вже проведений тендер по першочерговим роботам по Канівський ГАЕС. “Ці роботи передбачають вирубування понад двохсот тисяч дерев на площі тисячу гектарів, хоча площа забудови самої Канівської ГАЕС складає всього трохи більше 230 гектарів”, – зазначив Дмитро Іванов.

“Ніхто не замислюється з приводу того, що ж буде коли затоплять територію. Там настільки багатий тваринний світ, стільки червонокнижних видів, їх треба детально вивчити перед тим, як щось там робити”, – сказала координатор із природоохоронної політики українського представництва WWF Світлана Матус. За її словами, ніхто не враховував і впливу будівництва на якість води. “Мова йде про здоров’я людей, які живуть нижче по Дніпру і користуються цією водою”, – зазначила еколог.

За словами Світлани Матус, сьогодні не можна чітко з’ясувати, хто ж буде інвестором будівництва. “Скоріш за все це буде держава. Тобто все це буде будуватись за наші кошти. І потім за наші кошти будемо виправляти всі економічні, екологічні проблеми”, – зазначила еколог.

“Те, що зараз пропагується на такому рівні і в таких масштабах, є маніпуляцією і обманом. За цими планами нічого не стоїть, зокрема, належної оцінки суспільної вартості цих проектів, куди входить і довкілля, і соціальна сфера, і економіка. Немає і розуміння звідки це буде фінансуватись. Це фантастичні плани, які нічим не підтверджені”, – зазначив член ради НЕЦУ Віктор Мельничук. За словами еколога, сьогодні треба думати про те, як Канівський регіон зробити перспективним курортом, а не промисловою агломерацією.

Загалом, на думку екологів, однією з основних цілей Всеукраїнської громадянської кампанії протесту має стати створення широкої громадської ініціативи, яка б контролювала долю “Програми розвитку гідроенергетики” і не допускала будівництва ГАЕС без виконання всіх екологічних вимог.

Контакти для додаткової інформації:

Прес-центр НЕЦУ
+38 (096) 916-07-19
press AT necu.org.ua