18 квітня у Верховній Раді відбудеться круглий стіл «Екологічні аспекти розвитку гідроенергетики в Україні», який проводить Комітет ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи  за ініціативи Національного екологічного центру України.

Розвиток гідроенергетики України не відповідає європейським пріоритетам України –  це вже тривалий час доводять вчені та експерти.  КМУ, Міненерго та «Укргідроенерго» представляють Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року як шлях збільшення виробництва електроенергії та збільшення стійкості ОЕС України. Але поява нових ГЕСів та ГАЕСів матиме негативний вплив на довкілля, річки, ландшафти, об’єкти культури та землі громад. На круглому столі буде розглянуте широке коло проблем, які виникають внаслідок функціонування діючих об’єктів великої та малої гідроенергетики, а також довкільні небезпеки та загрози, які несе нове будівництво.

Вестиме круглий стіл народний депутат, голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Іван Рибак.

До участі у заході зголосилося близько 100 осіб, серед яких – народні депутати, науковці, представники виконавчих органів, працівники галузі, експерти, громадські активісти, представники громад. Зокрема, запрошені:

  • заступник міністра екології та природних ресурсів Василь Полуйко
  • голова Національного екологічного центру України Руслан Гаврилюк
  • директор Інституту геологічних наук НАНУ академік Петро Гожик
  • генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота

Представникам преси з питань акредитації на круглий стіл «Екологічні проблеми розвитку української гідроенергетики» 18 квітня звертатися до прес-служби Верховної Ради.

Посилання на подію сайтів ВРУ:
http://rada.gov.ua/preview/anons_acred/156363.html
http://komekolog.rada.gov.ua/news/Povidomlennja/74298.html 

За підсумками круглого столу 19 квітня об 11.00 у прес-центрі Укрінформу (вул. Б. Хмельницького, 8/16, (м. Театральна), конференц-зала, 1 поверх) відбудеться прес-конференція «Гідроенергетика в Україні нестиме загрози довкіллю та людям, доки не стане європейською». Додаткова інформація за тел. 223-17-16

Круглий стіл проводить Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи за організаційного та інформаційного супроводу  Національного екологічного центру України, що здійснюється в рамках проекту «Громадська Синергія» за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» у співпраці з Платформою громадянського суспільства Україна – ЄС та Українською національною Платформою Форуму Громадянського суспільства Східного Партнерства.