unava

Фастівська міжрайонна прокуратура разом з Державною екологічною інспекцією в Київській області виявила порушення водного законодавства в роботі «Фастівводоканалу». Приводом проведення перевірки стали звернення громадських природоохоронних організацій «Екологія-Право-Людина» та «Національний екологічний центр України» з проханням припинити забруднення водних об’єктів на території Малоснітинської сільської ради, що на Київщині.

За результатами перевірки прокуратурою та інспекцією виявлено надмірний скид забруднюючих речовин у водний об’єкт зі зворотними водами. «Вийшовши за межі своїх повноважень, службовими особами Фастівводоканалу було прийнято розпорядження про призупинення діяльності повітродувної станції з метою економії електроенергії, незважаючи на те, що робота механізмів, обладнання і вимірювальних пристроїв очисних споруд повинна бути безперебійною.

У зв’язку з цим, в аеротенках каналізаційних очисних споруд Фастівводоканалу загинув активний мул, який здійснював біологічне очищення стічних вод. Це спричинило забруднення поверхневих вод річки Снітки (притока річки Унава) і створило небезпеку для довкілля», – йдеться у листі прокуратури.

Згідно проведеного розрахунку Інспекції загальний збиток, заподіяний навколишньому природному середовищу, склав 2 045, 5 тисяч гривень.

За результатами перевірки прокуратурою порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 242, ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України. На даний час у справі триває досудове слідство.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Наталія Шпег,
юрисконсульт МБО “Екологія-Право-Людина”
n.shpeg at epl.org.ua
(032) 225 – 76 – 82

Василюк Олексій,
заступник голови НЕЦУ
vasyliuk at gmail.com
097-1000-473