НЕЦУ протягом 2003-2011 рр. здійснює моніторинг ЗМІ та повідомляє контролюючі органи про виявлену інформацію щодо ймовірних порушень природоохоронного законодавства. В багатьох випадках органами прокуратури, МВС та земінспекції порушені адміністративні та кримінальні справи у випадках підтвердження фактів. В т.ч.Прокуратура м.Києва залучає НЕЦУ до судів на боці Прокуратури.

Натомість Державна екологічна інспекція у м.Києві не сприймає таку форму співпраці і обурюється в реакцію на наші листи. Листом №04/12-1119 від 14.03.2011 Державна екологічна інспекція в м.Києві повідомила нас про ставлення інспекції до нашої організації. Зокрема в листі сказане наступне: «Звертаємо увагу, що всі Ваші необгрунтовані звернення базуються на інформації, яку розміщують ЗМІ та мережі Інтернет і не підтверджені документальними фактами, виключно відволікають працівників інспекції від виконання своїх прямих обов’язків. Так як по вашим зверненням витрачається час, відповідні ресурси, які б могли спрямовуватись на поліпшення екологічного стану міста. Щодо ваших численних безпідставних звернень буде направлено лист до прокуратури м.Києва».

НЕЦУ звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням дати оцінку правомірності незадоволення Держекоінспекції в м.Києві.