Офіційна українська делегація на міжнародних кліматичних переговорах вважає, що „Динозавра дня” вони отримали через представника громадськості Ірину Ставчук, члена Робочої групи неурядових організацій зі зміни клімату.

„Climate Action Network (CAN) було розповсюджено прес-реліз про анти-нагороду України “Fossil of the Day” (Динозавр дня), яку присуджено за ініціативи української представниці робочої групи неурядових громадських організацій з питань клімату Ірини Ставчук”, – пише Нацагентство на своєму сайті [1].

Climate Action Network (CAN) – міжнародна мережа, яка складається з 550 організацій з усього світу. Рішення про присудження анти-нагороди приймає уся мережа неурядових організацій CAN за суворою процедурою. Одна людина не може ініціювати і лобіювати присудження „Динозавра”. З цього приводу в CAN написали роз’яснювальний лист до офіційної делегації України щодо процедури присудження антинагороди «Динозавр дня» [2] та причин надання його Україні на переговорах у Канкуні. Також CAN запросила офіційну делегацію України на зустріч для обговорення питання перенесення квот (одиниць установленої кількості) в пост-Кіотську угоду.

1. Повідомлення на сайті НАЕІ:
http://neia.gov.ua/nature/control/uk/publish/article?art_id=122700&cat_id=115630

2. Офіційний лист CAN до офіційної делегації України (англійською мовою):
http://climategroup.org.ua/wp-content/uploads/2010/12/Reply-on-the-fossil-of-Ukraine-Signed.pdf