13 листопада біля офісу Міністерства аграрної політики та продовольства України відбулась акція протесту «Мінагро, захисти вовка та борсука!». Під звуки барабанного оркестру, учасники акції звернулись до заступника міністра аграрної політики Максима Мартинюка, змінити свою позицію до використання диких тварин у мисливські галузі.

До Верховної Ради України поданий законопроект №6598 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)», який передбачає заборону використання тхора та борсука на мисливсько-випробувальних станціях та виведення вовка зі списку так званих «шкідливих» тварин.

«Максим Мартинюк, надіслав в комітет Верховної Ради з екополітики офіційний лист, в якому заперечив пропозиції законопроекту 6598, – каже Наталія Вишневська, координатор зоозахисного напрямку ВГО «Національний екологічний центр України». Пан заступник міністр  вважає, що притравка на диких тварин це «невід’ємна частина раціонального використання диких тварин під час полювання». Тобто нацьковування на живих тварин, розірвання їх на шматки мисливськими собаками з їх подальшою загибеллю сприятиме «пропаганді правильного полювання».

У 2015 році в Україні розпочався процес поступового виведення диких тварин з так званих мисливських притравок. Прямо заборонено притравлювання на вовка та ведмедя. Підставами для збереження тхора та борсука і заборони використання цих тварин на притравці є низка українських та міжнародних декларацій, де борсук та тхір знаходяться під охороною – Бернська конвенція, Червона книга України, Червона книга Криму, Регіональні списки рідкісних тварин  в Київській, Житомирській, Дніпропетровській, Львівській та інших областей.

«Незважаючи на офіційну позицію Міністерства екології та природних ресурсів України та Інституту зоології ім. Шмальгаузена щодо виведення вовка за списку «шкідливих» тварин, Мінагро підтримує варварське знищення вовка мисливцями, – каже Наталія Вишневська. Україна залишається єдиною країною в Європі, де на вовка можна полювати будь-кому у будь-який час. Таке полювання, а фактично масовий відстріл цих тварин, створює підґрунтя для певних схем у мисливській галузі та сприяє нелегальній торгівлі здобутими тваринами»..

Законопроект №6598 офіційно підтримали чотири провідні європейські зоозахисні організації, керівники яких звернулись до Президента України, Спікера Верховної Ради та міністра екології.

Наталія Вишневська

  • координатор зоозахисного напряму НЕЦУ
  • 098 2576176
  • nataliavishnevska@gmail.com