22 липня 2010 року, у м. Яготин сесія міської ради вирішувала подальшу долю найстарішого дуба, який зростає на території Київської області. Дуб-партіарх орієнтовним віком 700 років зростає на приватній садибі Катерини Марусецької по вул. Незалежності, 55 у м. Яготин.

Через поважний вік дерева, напередодні, внаслідок буревію, від дерева відламалася велика гілка і впала на дах житлового будинку пані Марусецької. Це спричинило пошкодження покрівлі даху будівлі. Така ситуація виникла вдруге – минулого року велика гілка, що впала з дерева, також пошкодила дах будинку. Торік гроші на відновлення даху були передані пані Марусецькій Київським еколого-культурним центром, цього року – Київською ландшафтною ініціативою. Ці громадські організації опікуються збереженням старовікових дерев – їх лікуванням та наданням їм заповідного статусу.

Нажаль, не зважаючи на благодійну допомогу зазначених організацій, спрямовану на відшкодування збитків власниці житлового будинку внаслідок пошкодження покрівлі даху та витрат на лікування дерева (пломбування дупел), власниця садиби по вул. Незалежності, 55 на сесії міської ради виступила із пропозицією зрубати найстаріший дуб в Київській області під корінь. Як не дивно, таку позицію пані Марусецької підтримали не лише її сусіди, а і депутати Яготинської міської ради. Жоден депутат не заявив на сесії міської ради, що рубати таке старовікове дерево – це богохульство і просто аморальна поведінка.

Сесія міської ради прийняла рішення відмовити у наданні заповідного статусу 700-річному дубу, який рішенням Київської обласної ради від 10 березня 1994 року зарезервований для оголошення ботанічною пам’яткою природи.

Найближчим часом, для забезпечення безпеки людей, які проживають поблизу дуба-велетня, буде проведено обрізання великих гілок, які можуть поламатися під час буревію та завдати шкоди здоров’ю та майну громадян. Дані роботи будуть проводитись Яготинською районною державною адміністрацією під контролем Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Київській області. На наступний тиждень також заплановане обстеження дуба спеціалістами з метою його лікування для укріплення стовбура та продовження віку дерева.

Контакти:

Василюк Олексій,
заступник голови
Національного екологічного центру України,
моб. тел.: 097-1000-473

Іван Парнікоза,
координатор по створенню об’єктів природно-заповідного фонду
Київського еколого-культурного центру,
моб. тел.: 096-371-47-09

Катерина Борисенко,
головний спеціаліст відділу біоресурсів та
природно-заповідного фонду Державного управління охорони навколишнього
природного середовища в Київській області
роб. тел.: 235-23-22, моб.тел.: 067-969-19-79