Природоохоронна прокуратура виявила, що єдине порушення законодавства під час будівництва дороги у національному природному парку «Святі гори» – сім вирубаних дерев.

Перевірку здійснила Краматорська міжрайонна природоохоронна прокуратура на прохання Національного екологічного центру України, щоправда, уже після того, як дорогу у 878 метрів побудували.

Природоохоронній прокуратурі вдалося з’ясувати, що дорога носить назву «В’їзд імені Бориса Бєлаша», і проходить вона по території національного природного парку «Святі гори», території міста Святогірськ, Ярівської селищної ради, що на Донеччині.

Єдине порушення законодавства, яке знайшли природоохоронці – знищення 7 дерев до ступеня припинення росту.

«Сума шкоди, заподіяної державі внаслідок пошкодження дерев на території НПП «Святі гори» – 1 126 гривень», – йдеться у відповіді прокуратури.

Для відшкодування збитків прокуратура подала позов до Служби автомобільних доріг України.

Дозвільні ж документи на будівництво, згідно перевірки прокуратури, цілком законні. Так, містобудівне обґрунтування від двох міських рад затверджене у лютому та березні 2010, а адміністрація НПП «Святі гори» погодила проект містобудівного обґрунтування у квітні.

Щоправда, позитивний висновок від «Донецькдіпродору» був отриманий тільки у червні 2010, уже після того як дорога будувалася більше місяця.

Нагадаємо, у травні 2010 місцеві мешканці виявили, що у національному природному парку «Святі гори» прокладають асфальтовану дорогу. Дорогу вели від пансіонату «Сосновий бір» вглиб лісу. Коли дорогу знайшли, дерева були уже вирубані або пошкоджені. Мешканці звернулися до громадських організацій.

У червні НЕЦУ надіслав листа в донецьку прокуратуру із проханням перевірити законність спорудження дороги та прийняти міри для відшкодування збитків, нанесених національному парку.

Скан відповіді природоохоронної прокуратури.