polyanska_mic

17 червня законопроекти №2848 та №2927 за якими в Україні планували збільшити площу мисливських угідь та дозволити утримувати дельфінів у хлорованій воді було знято з засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи для доопрацювання. Природоохоронці сподіваються, що їх буде відкликано й відстежують ситуацію.

Перед початком засідання громадські активісти, екологи та зоозахисники провели перед будівлею Комітету вуличні акції «VIP-мисливців у вольєр! Тварин – у природу» та «Врятуємо дельфінів від людської жадібності!». Активісти передали народним депутатам листівки зі зверненнями та закликали не підтримувати ці законопроекти, розгорнули плакати «Дельфінам море! Ні хлорованим тюрмам».

Координатор зоозахисної кампанії Національного екологічного центру України (НЕЦУ) Наталя Вишневська нагадала, що 5 травня 2015 року Президент України підписав зміни до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», яким заборонив діяльність дельфінаріїв, що не мають природної морської води.

“Ми довго виборювали ці зміни – фактично це був прогресивний крок України у напрямку гуманного ставлення до тварин. Заборона на дельфінарії без морської води, пересувні дельфінарії діють вже в багатьох країнах. І Україна нарешті показала приклад того самого європейського шляху, про який ми всі говоримо. Але потужне лобі власників дельфінаріїв намагається змінити закон та зберегти свій брудний бізнес”, – коментує Наталя Вишневська.

Проектом закону «Про раціональне використання, відтворення, охорону тваринного світу», який був зареєстрований для обговорення у Комітеті, фактично розширювалась діяльність елітних мисливств. За цим законопроектом в Україні б дозволили вольєрне полювання та збільшили площу мисливських угідь.

“Невже розстріл тварин у обмеженому просторі має відношення до «раціонального використання, охорони, відтворення тваринного світу”, як це нам подають автори законопроекту, – обурюються пані Вишневська, – “в одній з запропонованих статей депутати взагалі не приховуються своїх намірів, напевно саме це і є метою цих ініціатив – «полегшення ведення бізнесу у галузі користування об’єктами природного світу захисту економічних інтересів користувачів мисливських угідь»”.

Контакти:

Наталя Вишневська
Координатор зоозахисної кампанії Національного екологічного центру України
Тел.: +38 (098)257-61-76
nataliavishnevska AT gmail.com

Катерина Полянська
Голова Молодіжного відділення НЕЦУ
Моб. тел.: 067 266 44 38
E-mail: ktgreentree at gmail.com