День сталої енергетики на Хрещатику«День сталої енергетики на Хрещатику» подарував гарний настрій киянам, проте залишив без відповідей питання організаторів до місцевих органів влади.

«День сталої енергетики на Хрещатику» відбувся 30 червня 2013 року, залучивши сотні, а то і тисячі киян до конкурсів, вікторин, акцій та екологічних розваг. Та проведення його стало можливим завдяки підтримці організаторів Днів Молоді, оскільки Державтоінспекція заблокувала проведення заходу 23 червня 2013 року без жодних обґрунтувань, не виконуючи розпорядження О. Попова, а подальші прохання організаторів та представництва ЄС в Україні посприяти перенесенню Дня сталої енергетики на 30 червня, аби мінімізувати завдані збитки, не знайшли відгуку від місцевих органів влади.

Європейський тиждень сталої енергетики проходить у багатьох країнах Європи, маючи на меті поширення концепції енергозбереження, енергоефективності та альтернативної енергетики серед населення. Відновлювальна енергетика в енергобалансі України займає лише 1%, та вона вже стала об’єктом численних суперечок та міфів. Останні штучно створюються представниками традиційного лоббі, яким енергонезалежність нашої держави не є вигідною. Чи демонстративне зривання акції було заплановано для запобігання поширенню європейських енергетичних та екологічних стандартів мислення серед нашого населення і протидії популяризації альтернативних джерел енергії, чи лише черговий раз продемонструвало невиконання розпоряджень Попова, організатори заходу все ще сподіваються з’ясувати. А тим часом «День сталої енергетики на Хрещатику», нехай і без сонячного мобіля із Дніпропетровська, і без флеш-мобу із залучення екологічного транспорту, ознаменував закриття Європейського тижня сталої енергетики в Україні і довів, що Україна готова до змін.

На Хрещатику (вперше в Україні за підтримки Еко-клубу «Еремурус») були представлені авто-муляжі, розроблені віденським професором Германом Кнофлахером, що демонстрували киянам, скільки місця займають та скільки викидів СО2 спричинюють автомобілі у мегаполісах і не тільки. Діти захоплено долучились до акції та кермували автомобілями самостійно, роздаючи інформаційні буклети перехожим із закликом використовувати еко-транспорт. Екологічні театралізовані вікторини з аніматорами та зелений аква-грим від МГО Київського міжнародного енергетичного клубу «Q-Club» не залишили байдужою жодну дитину. Гості також могли посмакувати яєчнею від ТМ Ясенсвіт, яка смажилась на сонячній плитці, побачити в дії сонячний колектор від Національного екологічного центру України. Асоціація відновлюваної енергетики «Альтернатива» залучила киян до акції СТОП: кожен міг залишити свій відбиток долоні, сказавши стоп марнотратному використанню ресурсів і обираючи стале майбутнє. За підтримки компанії ПРОЛЕГО (дитяча студія «Винахідник») «Альтернатива» також залучала дітей до конструювання сонячних станцій, вітрових установок, сонячних та електромобілів.

«День сталої енергетики на Хрещатику» під егідою представництва ЄС в Україні координували 4 громадські організації (МГО Київський міжнародний енергетичний клуб «Q-Club», Екологічний клуб «Еремурус», АВЕ «Альтернатива» та Національний екологічний центр України), до проведення було залучено десятки партнерів і понад 50 осіб. Генеральний медіа-партнер – Інвестгазета, генеральний онлайн-партнер – ДЕЛО.

Більше фото з події:
http://www.flickr.com/photos/98292667@N05/tags/event130630/show/