Державна екологічна інспекція України повідомляє – майже всі дельфінарії України утримують дельфінів без дозволів.

В Україні відбувається масове відкриття дельфінаріїв, особливо у віддалених від моря містах, (в 2009 р. відкрито дельфінарії в Харкові, Дніпропетровську, Львові, Донецьку, а в Києві – два дельфінарії), Національний екологічний центр України та Дружина охорони природи м. Києва занепокоєні цим фактом.

В грудні 2009 р. обидві організації надіслали до Міністерства охорони навколишнього природного середовища (як органу, що має надавати Дозволи на утримання червонокнижних дельфінів в неволі), Генеральної прокуратури (як державного органу, що контролює дотримання всіх законів) і Державної екологічної інспекції (як органу, що здійснює перевірку збереження червонокнижних видів) звернення щодо порушення вимог природоохоронного законодавства під час утримання та використання дельфінів в комерційних цілях, занесених до Червоної книги України, в дельфінаріях на території України. Адже за вимогами законодавства дельфінарії мають отримати від Мінприроди Дозвіл на вилучення дельфінів з природного середовища і Дозвіл на утримання червонокнижних видів (тобто дельфінів-афалін) в неволі. Існують великі сумніви в наявності таких документів у дельфінаріїв.

Міністерство охорони навколишнього природного середовища та Генеральна прокуратура України доручили перевірку дельфінаріїв в містах Дніпропетровську, Харкові, Львові, Одесі, Донецьку, Києві, Севастополі та на території Автономної Республіки Крим Державній екологічній інспекції.

13 січня 2010 р. перший заступник головного державного інспектора України з охорони навколишнього природного середовища прозвітував громадськості про результати перевірки.

З листа слідує, що “Майже в усіх дельфінаріях китоподібні утримуються без дозволу Мінприроди, що є порушенням статті 8 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження””.

Таким чином, майже всі дельфінарії України діють незаконно, адже порушують як мінімум Закони України “Про Червону книгу України” і “Про захист тварин від жорстокого поводження”.

Контакти:

Василюк Олексій
Національний екологічний центр України
www.necu.org.ua
vasyliuk AT gmail.com
8 097 1000 473