Київ, 12 березня, 2009 року – Національний екологічний центр України (НЕЦУ) спростував звинувачення Голови Державного управління охорони навколишнього природного середовища у м.Києві про поширення невірної інформації cтосовно НПП «Голосіївський».

Експерти НЕЦУ надали незаперечні аргументи, що названий у попередній заяві НЕЦУ розвиток подій в НПП «Голосіївський» є єдиним можливим, адже розробка проектів створення здійснюється згідно з затвердженими Наказом Мінприроди України №530 від 29.12.2005 «Методичних рекомендацій щодо складу та змісту Проектів організації територій установ природно-заповідного фонду України». Відповідно до Наказу, за межами заповідної зони, яка становитиме не більше 50% території НПП, плануватиметься забудова, що є вимогою до проекту організації території НПП.

«На даному етапі в НПП нема рекреаційної інфраструктури та готелів, тому їх однозначно треба буде закласти при розробці проекту організації, – переконаний Олексій Василюк, Заступник Голови НЕЦУ, – Висновок очевидний: отримання законного механізму забудови голосіївських лісів шляхом зонування території НПП є причиною, чому до складу НПП не включили жодну територію, що вже зараз містила б рекреаційну забудову або інфраструктуру».

Попри твердження пана Прогнімака, у громадськості є всі підстави вважати, що НПП «Голосіївський» створили для того, щоб забудувати. В іншому ж випадку, при створенні НПП могли б відразу включити до нього існуючі рекреаційні території, що було передбачено проектом його створення і завдяки чому нову забудову планувати не було б потреби.

Нагадаємо, 20 лютого 2009 року, НЕЦУ оприлюднив інформацію, що Національний природний парк «Голосіївський» створили для того, щоб забудувати його територію. Згодом, керівництво Державного управління охорони навколишнього природного середовища у м.Києві озвучило заяву про некомпетентність НЕЦУ та невідповідність дійсності фактів, викладених у його заяві.

НЕЦУ активно продовжує роботу в напрямку збереження НПП «Голосіївський» і вже розпочав кампанію щодо включення до складу НПП додаткових природних територій.

Детальніше за посиланнями:

Дебати навколо забудови НПП «Голосіївський»

Заява НЕЦУ: «НПП «Голосіївський» створили під забудову»

Заява п. Прогнімака: http://stolitsa.glavred.info/archive/2009/03/05/125558-7.html

За додатковою інформацією звертайтеся:

Василюк Олексій
Тел: 38 097 1000 473 Email vasyliuk at gmail.com

Національний екологічний центр України
www.necu.org.ua