(назустріч 20-річчю)

18-19 березня 2011 року під Києвом у селі Рудики відбулась звітно-виборча конференція Національного екологічного центру України (НЕЦУ). У конференції взяли участь представники регіональних філій НЕЦУ, представники дочірніх організацій та організацій-партнерів, окремі члени та співробітники офісу НЕЦУ.

На конференції до лав НЕЦУ прийняті три нових філії – Харківська, яку створила ініціативна група випускників Харківської ДОП, Кіровоградська на основі організації „Територія успіху”, Київська, що створюється на основі Спілки вільних журналістів „Природа над усе” а також прийнятий колективним членом трудовий колектив центрального офісу НЕЦУ.

Після знайомства та класичної звітної частини, учасники конференції присвятили час роботі в групах в форматі «Вільного простору». Дана методика дозволяє значній кількості людей обрати найважливіші спільні теми та розділитись для бліц-обговорення на довільні групи за інтересами.

Останній день конференції був присвячений виборам нового складу керівництва НЕЦУ. На посаду голови НЕЦУ було обрано Ярослава Мовчана, його заступником став Олексій Василюк. Виконавчим директором конференція затвердила Юрія Урабанського.

До складу Ради увійшли: Василь Костюшин – відповідальний за біотичний напрям роботи НЕЦУ; Олексій Пасюк – відповідальний за діяльності в галузі енергетики, транспорту, запобіганню змін клімату, моніторингу банків розвитку; Віктор Мельничук – відповідальний за роботу з громадськими радами при органах державної влади; Володимир Мальцев – відповідальний за роботу Наукового комітету НЕЦУ; Галина Проців – відповідальна за активізацію роботи філій НЕЦУ та Марія Фатікова – голова Молодіжного відділення НЕЦУ.

До складу ревізійної комісії НЕЦУ були обрані Ігор Сіренко, Генадій Марушевський та Наталя Вишневська.

Також на конференції створено Літописну комісію (голова – Тетяна Гардашук, вчений секретар – Олег Андрос), Проектну групу (В. Костюшин, О. Пасюк, І. Сіренко, Ю. Урбанський – координатори), Науковий комітет (голова – В. Мальцев).

Конференція ухвалила ряд відозв та ініціатив, котрі будуть оприлюднені.

2011 рік є знаковим етапом в історії НЕЦУ. В цьому році організації виповниться 20 років – ювілей, який дає підстави озирнутись назад, підбити підсумки пройденого. В цьому році НЕЦУ планує на спеціальній конференції зробити огляд того, що змінилось в українському довкіллі та суспільстві за ці 20 років, що ми втратили і що здобули, адже цього року 20-річний ювілей відзначить і сама Україна.