Нове дослідження ставить під сумнів рішення про безпечну експлуатацію енергоблоку №1 Южно-Української АЕС

У середу, 11 березня, о 10.00 у прес-центрі інформаційного агентства «Українські новини» (вул. Еспланадна, 20 ) експерти Національного екологічного центру України (НЕЦУ) представлять результати аналізу документації про стан корпусу реактора енергоблоку №1 Южно-Української АЕС (ЮУ АЕС).

Дослідження НЕЦУ доводить, що рішення Державної інспекції ядерного регулювання України від 2 грудня 2013 року, яким продовжили термін експлуатації блоку №1 ЮУ АЕС, не гарантує ядерну та радіаційну безпеку України. Також відповідно до цього дослідження, технічний стан та залишковий ресурс корпусу реактора продовженого енергоблоку наразі невизначений. Це означає, що невідомо скільки енергоблок може працювати безпечно і чи зможе взагалі.

Висновки незалежних експертів свідчать, що в деяких елементах корпусу реактора втома металу суттєво перевищує нормативні межі, в тому числі і при понадпроектній роботі, що вказує на високу ймовірність виникнення мікротріщин.

До 2020 року ще 9 із 15 українських енергоблоків вичерпають свій ресурс і перед Держатомрегулюванням України постане питання чи продовжувати їх роботу. На прес-конференції експерти НЕЦУ розкажуть наскільки об’єктивними в Україні є рішення про продовження роботи атомних енергоблоків.

Учасники прес-конференції:

Тетяна Вербицька – експерт НЕЦУ з енергетичної політики;
Ірина Головко – національний координатор «CEE Bankwatch Network» в Україні у сфері енергетики;
Вячеслав Попов – директор ТОВ «Експертний центр».

Контакти для акредитації ЗМІ:
Вікторія Білаш, прес-секретар НЕЦУ: (044) 362 32 18