Протягом найближчих десяти років в Україні завершаться терміни експлуатації 12-ти з 15-ти діючих блоків атомних електростанцій.

Такий стан речей у подальшому може нести загрозу для людей, навколишнього середовища, а також для енергетичної безпеки України.

Про наслідки роботи першого та другого енергоблоків Рівненської АЕС, термін проектної експлуатації яких завершився, а також шляхи вирішення екологічних та енергетичних проблем днями обговорювали у Рівному фахівці Національного екологічного центру України.

Першими на черзі, на думку експертів НЕЦУ, мають бути 1-й та 2-й реактори Рівненської АЕС, рішення по яким має бути прийняте вже за кілька тижнів, на початку грудня.

— Дані реактори РАЕС такі старі, що рано чи пізно їх всеодно прийдеться міняти. І їх закриття пізніше обійдеться набагато більше, ніж коштує зараз. Більше того, при роботі будь-яких реакторів більше 20 років ризик аварії з радіоактивними викидами значно збільшується, а для населення такий стан речей не може бути прийнятним. Відтак на нашу думку, найкращим рішенням з точки зору енергетичної безпеки України на сьогодні є виведення з експлуатації ядерних блоків після закінчення їх терміну проектної експлуатації. А ті гроші, що витрачалися на підтримку діяльності АЕС, слід направити на підвищення енергоефективності у промисловому і житловому господарстві, — пояснює експерт з енергетичних питань Національного екологічного центру України Дмитро Хмара.

Джерело: ogo.ua