kryvyrih

Дев’ятого червня до русла ріки Саксагань, що протікає Кривим Рогом, відбувся скид шахтних вод. У результаті цього вода у річці забарвилися в яскраво червоний колір.

Причиною скиду шахтних вод стало переповнення відстійників шахти «Родина», забруднена вода з яких потрапила до річки. Наступного дня відведення високо-мінералізованих вод до переповнених відстійників продовжилось.

«Така ситуація може призвести до загибелі тваринного світу ріки, а також є дуже небезпечною для жителів міста, адже із Саксагані та Інгульця, в який
вона впадає, ведеться забір води на полив садовими товариствами, це популярне місце для риболовлі, а також на шляху отруєного потоку знаходиться міський пляж у парку Правди», – повідомив Національному екологічному центр (НЕЦУ) очевидець подій.

Скид забруднених вод до річки є порушенням законодавства України «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру», Водного Кодексу України та ст. 50 Конституції України, що гарантує кожному право на безпечне для життя і здоров’я довкілля.

НЕЦУ звернувся до МВС, МНС та Міністерства природи України з проханням вжити заходів щодо виявлення та притягнення до відповідальності осіб, винних у забрудненні річки, та забезпечити унеможливлення таких випадків у майбутньому.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Олексій Василюк
заступник голови Національного екологічного центру України
Тел.: +38 (097) 1000-473
Email: vasyliuk AT necu.org.ua