14 червня 2011, Івано-Франківська область. – У прибережній зоні річки Черемош закопали шість вантажних машин сміття. Ще декілька самоскидів висипали біля русла Черемошу. За інформацією природоохоронців, це відбулося за наказом голови та секретаря сільської ради села Тюдів Косівського району.

Звернення місцевих жителів до контролюючих органів залишились без належної реакції. Знаючи, що захоронення відходів у річках є грубим порушенням Водного кодексу України (статті 87 та 89) та Закону України „Про відходи” (статті 20 та 21), мешканці звернулися до екологів.

„Як нам вдалося довідатись, сміття планували вивозити на сміттєзвалище, на що попередньо було проведено збір коштів з місцевої громади та виділено кошти з місцевого та районного бюджетів. Але до сміттєзвалища машини не доїхали, натомість вивантажили увесь бруд просто в річку”, – повідомляє активістка Національного екологічного центру України Катерина Полянська.

Разом із тим, починаючи з лютого цього року, невідомі особи вивозять великовантажними самоскидами шутер та каміння з русла Черемошу, вочевидь, готуючи місце для будівництва. З приводу всіх перелічених порушень, Національний екологічний центр України звернувся до Генеральної прокуратури України.

За додатковою інформацією звертайтеся до:

Слижук Василь Васильович
Житель села Тюдів,
097-154-52-25

Полянська Катерина Валентинівна,
Активістка Національного екологічного центру України
067-266-44-38
ktgreentree at gmail.com