Україна розвивається. Розбудовуються міста, з’являються нові дороги, греблі, лінії електропередач тощо. Але не завжди нові проекти є однозначно позитивними, бо часто у гонитві за розвитком страждають люди і природа. Є багато шляхів вплинути на долю таких проектів, навіть покращити їх. Можливості залежить від того, чи є проект державним, чи приватним і які кошти залучені для його здійснення. Не всі масштабні державні проекти можна реалізувати тільки за рахунок бюджетних коштів. Якщо кошти були залучені від так званих міжнародних банків розвитку, наприклад, добре всім відомих ЄБРР та Всесвітнього банку, то це відкриває для громадських організацій додаткові можливості впливу на проекти.

Міжнародні банки розвитку (МБР) – це банки, засновані на кошти платників податків різних країн. Колись глави держав домовились про те, щоб зібрати кошти і заснувати банк розвитку, який буде підтримувати соціально корисні проекти, кошти на які не надасть комерційний банк, або дасть під занадто високий відсоток. Але реальність часто розходиться з теорією. МБР дуже часто надають фінансування проектам, що завдають більше шкоди, аніж користі.

Національний екологічний центр України планує наприкінці 2008 року провести у Києві тренінг для представників НУО та громадськості, на якому ми поділимося своїм досвідом роботи по таких проектах. Розкажемо, як можна вплинути на проект через установу, що його фінансує. На прикладах покажемо, чого можна досягти через діалог з банком і як цей діалог налагодити.

Нам дуже цікава ваша думка. Якщо ви вважаєте такий тренінг потрібним і хотіли б взяти у ньому участь, або у вас виникли питання, будь ласка, напишіть нам у довільній формі (miskun at bankwatch.org або iryna at bankwatch.org), чи зателефонуйте. +38 044 507 06 16 до кінця листопада. Саме від вашого інтересу залежить, чи відбудеться тренінг.

Національний екологічний центр України входить до складу міжнародної мережі НУО CEE Bankwatch Network. Це організація, що займається моніторингом діяльності міжнародних фінансових установ, таких як Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк та Всесвітній банк.